cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Galaxy A55 Geliyor: Exynos 1480 işlemci ve 50 MP ana kamera

(Topic created on: 09-25-2023 08:13 AM)
sepyadam
Active Level 6
Options
Galaxy A
 
Yazan: Onur Seven - Donanım Haber
 
Samsung önümüzdeki yılın başlarında Exynos işlemcili yeni bir akıllı telefon çıkaracak. Galaxy A55 adı altında çıkış yapacak cihazla ilgili bazı bilgiler internete düştü.
 
image
Temsili Görsel
 
Samsung orta sınıf akıllı telefonlarının çoğunda yıllardır Exynos yonga setini kullanıyor. Galaxy A50, Galaxy A53 ve bu yıl piyasaya sürülen Galaxy A54 modellerini buna örnek gösterebiliriz. Ancak bazı kullanıcılar Samsung'un işlemcileri yerine Qualcomm çözümlerini tercih edebiliyor.
 
Güney Koreli şirket bu durumun farkında olsa da pek önemsemiyormuş gibi bir durum var. Zira Samsung'un Exynos yonga setinden güç alan bir başka model daha piyasaya sürmeye hazırlandığı bildiriliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere Galaxy A55 isimli akıllı telefondan bahsediyoruz.
 
S5E8845 kodlu yonga seti
GalaxyClub web sitesinin elde ettiği bilgilere göre önümüzdeki yılın başlarında çıkış yapması beklenen Galaxy A55, Exynos 1480 işlemciye sahip olacak. Hollanda merkezli internet sitesi cihazın S5E8845 kod adlı bir işlemci ile test edildiğine dair kanıtlar buldu.
 
image
Konu ile ilgili görsel 
 
Bu noktada Exynos 1280'in kod adının S5E8825 olduğunu, Exynos 1380'in ise S5E8835 olarak tanımlandığını hatırlatalım. Dolayısı ile bu mantığa göre S5E8845 kodlu yonga setinin Exynos 1480'i ifade ettiği düşünülüyor. İşlemcinin şirket içinde Rose olarak anıldığını belirtelim.
 
Galaxy A55'in tıpkı selefi gibi 50 megapiksel ana kamera içermesi bekleniyor. Yardımcı sensörler ve ön kamera ile ilgili henüz bilgi yok. Önümüzdeki haftalarda cihazın sertifikasyon sitelerinde görünmesi sayesinde yeni detaylar öğrenme şansımız olacak.
 
9 Comments
sepyadam
Active Level 6
Galaxy A
Kişisel Yorumum; Samsung firmasının çerez gibi akıllı telefon üretmesi bana kalırsa kaliteyi düşürüyor. Tamamen satış odaklı bir politika.
GLXYS23
Expert Level 2
Galaxy A
İnsanların daha yeni aldığı cihazlarına senelerce güncelleme versinler de ne yaparlarsa yapsınlar, isterlerse her hay yeni model çıkarsınlar
sepyadam
Active Level 6
Galaxy A
S serisi kullanıcısı olarak bu konuda rahat edebilirsiniz. Güncelleme konusunda haklı olsanız da işlemciler ve tüm donanımlar değişkenlik göstermediği sürece yeni çıkan orta seviye telefonların hepsi aynı şekilde çalışıp performans veriyor. Tek değişen fiyat etiketi.
GLXYS23
Expert Level 2
Galaxy A
Samsung alışkanlıklarından asla vazgeçmeyecek
AHKE-A73
Active Level 5
Galaxy A
Son politikalar iyi hakkını yememek lazım A ve S serisine 5 yıl güncelleme 4 android güncellemesi
KızılşahiN
Active Level 5
Galaxy A
Samsung Amd ile anlaşmıştı belli bir olgunluk seviyesine gelince exynos işlemciler diğer markaları ısıtacak🤓 acaba grafik tarafında nwidia tarafıyla anlaşsaytı nasıl bir performans gösterirdi.
YSG-1986
Active Level 7
Galaxy A
Peynir ekmek gibi her gün yeni bir model çıkarıyor hiç değilse 2 senede bir çıkarın kardeşim
LoganHowlett
Active Level 6
Galaxy A
Pil tüketimi konusunu çözmeden asla yeni telefon çıkarmasınlar artık.
ComradeS62
Active Level 6
Galaxy A
Çöppp
Exynos işlemcili telefon alacağınıza tuşlu telefon alın daha iyi
A53 kullanıyorum o kadar pişmanım ki beş para etmez bir cihaz