cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Galaxy A53 kamera, DxOMark uzmanlarından karar aldı

(Topic created on: 05-23-2022 09:41 AM)
538 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Galaxy A

DxOMark uzmanları, yeni orta sınıf Samsung Galaxy A53'ün kamera testinin sonuçlarını yayınladı. F/1.8 diyafram açıklığına ve optik stabilizasyona sahip 64 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı modül ve makro ve portre çekimleri için bir çift 5 MP sensör ile donatılmıştır. 

 
Samsung Galaxy A53
👇
image
 
realme GT Neo 2
👇
image
 
 
Cihazın fiyatı göz önüne alındığında, DxOMark personeli Galaxy A53'ü realme GT Neo 2, OPPO Find X5 Lite ve Xiaomi 11T gibi cihazlarla rekabet ettiği Üst Sınıf olarak sınıflandırdı. Uzmanlara göre, Samsung akıllı telefon, doğrudan rakiplerine kıyasla oldukça ortalama sonuçlar gösteriyor. Yeterli ışıkla, fotoğraflar iyi bir hedef pozlama ve geniş dinamik aralık ile ayrıntılıdır, ancak HDR işleme bazen çerçevedeki ana konunun etrafında bir hale etkisi yaratır ve bu da resmin doğal görünmemesine neden olur. Bazı sahnelerde renkler yeşile döner.
 
İyi ışıkta videodaki hoş renklerin yanı sıra doğru ve istikrarlı pozlar kaydedildi. Ek olarak, stabilizasyon iyi çalışıyor. Ancak, özellikle yeterli ışık olmadığında odaklanmayla ilgili sorunlar vardır ve gece çekimleri bazen yetersiz pozlanır. Video çeşitli eserler gösterir.
 
 
image
 
Hight-End segmentinde 105 puan alan cihaz, selefi Galaxy A52s, Galaxy A72, OPPO Find X3 Lite ve OPPO Reno4 5G ile aynı çizgide oturarak 10. sırada yer aldı. Google Pixel 6, bu sınıfın lideri olarak kabul ediliyor (132 puan). Ancak tüm akıllı telefonlar arasındaki genel sıralamada sadece 96. sırada bulunuyor.
1 Comment
RıdvanA
Active Level 4
Galaxy A
Güzel konu