cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Galaxy A51 Şarj Sorunu

(Topic created on: 02-27-2021 12:45 AM)
4158 Views
Ali_Tunc
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

merhabalar,

Samsung a51 telefonum Android işletim sistemi güncellemesi sonrasında şarj sorunu çıkartıyor. Samsung servis merkezini aradığımda şarj girişi ile alakalı bir problem olabileceğini söylediler. Fakat bunun olması imkansız. Çünkü şarj giriş soketi ile alakalı sorunlarda ufak tefek hareketlerde en azından bir git-gel yapması lazım. Yada telefonu fabrika ayarlarına sıfırladığım zaman sorunun çözülmemesi lazım. Yani telefonu sıfırladığım zaman şarj sorunum kalmıyor. Ama 10 gün sonra yine aynı sorun başlıyor. Haliyle sürekli factory reset yapamam. Dünya kadar uygulama, internet bankacılığı vs vs hepsinin sıfırdan aktivasyonları benim için büyük bir eziyet. Sorun donanımsal olsa reset sonrasında düzelme olmaz. Muhtemelen güncelleme ile alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Çözüm öneriniz var mı?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000006
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Ali_Tunc,

Ben Turuncu, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

3 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Biraz sabredin Android 11 ile yazılımsal sorun ise geçer
Ankax
Expert Level 1
Galaxy A
2hafta içinde yeni sürüm gelecek düzelmez ise en yakın servis noktasına götürüp teslim edin daha hızlı ve kesin çözüm alırsınız
Genelde 24 saat içinde hemen teslim ediyorlar
Solution
User0000006
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Ali_Tunc,

Ben Turuncu, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD