cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Galaxy A50 Güncelleme Sorunsalı

(Topic created on: 12-14-2021 10:53 PM)
308 Views
YiğitS10Plus
Active Level 10
Options
Galaxy A
Merhaba Sayın Samsung Members Kullanıcıları büyük ihtimalle artık A50 gönderisi karşınıza çıkınca yeter artık görmek istemiyorum diyebilirsiniz haklısınız fakat sizlerden ricam bu gönderiye olabildiğinizce destek olmanızdır.

Bu gönderimde Samsung Galaxy A50 modelinin hakkının yendiğinin kanıtlarıyla sizlere sunacağım.
Gönderim biraz uzun olabilir fakat sizlerden ricam okuyup destek olmanızdır.

Samsung Galaxy A505FD-TUR(TÜRKİYE)Güncellemeleri
image
1-)

image
2-)

image
3-)

image
4-)

image
5-)

image
6-)

-Yukarıda görmüş olduğunuz güncellemeler bugüne kadar Türkiye için gelmiş olan güncellemerdir.

-En başlarda düzeltme güncellemelerini ne kadar **bleep** ve düzenli geldiğini görüyorsunuz fakat son 5-6 aydır sadece "BOŞ" güncellemeler gelmekte ve cihazda sorunlar oluşmaktadır.

Samsung Galaxy A505N-KOO(KORE) Güncellemleri

image
1-)

image
2-)

image
3-)

image
4-)

-Yukarıda görmüş olduğunuz güncellemelerin sadece bazıları ise KORE'ye gelmiş olan ve genellikle hepsi düzeltme güncellemeleri ve yenilikler içeren güncellemeler gelmektedir.

-Görmüş olduğunuz gibi Türkiye için Samsung Galaxy A50 modeli iyice kötüye giden ve sorunlarla dolu bir cihaz haline gelmeye başlıyor.Herhangi bir şekilde yenilik güncellemesi veya hata düzeltme güncellemesi gelmemekte ve sadece aylık güncellemede olduğu için boş ve cihazı daha kötü hale getiren güncellemeler yayınlıyorlar.

-İlk kez bu kadar güncelleme farklılığı oluyor global sürümde bunun bir nedeninin olmadı gerekiyor fakat nedenini öğrenmek istiyoruz.

-Durum sadece bundan ibaret değil A50 modeli için hala daha Android 12 hakkında bir açıklama bulunmamaktadır.

image
Piunikaweb

-Yukarıda görmüş olduğunuz fotoğrafta Samsung Galaxy A50 modeli için Android 12 güncellemesinin gelmeyeceğini belirtirken,

image
Piunikaweb

-Bu görmüş olduğunuz fotoğrafta ise guncellemenin geleceğini belirtmekte bu göstermiş olduğum fotoğraflar tek bir sitede yok çoğu teknoloji sitesinde bulunmakta ve son aylarda yapılan araştırmalarda Samsung Galaxy A50 modelinin Android 12 alacağını söylemekte ancak bu kararsızlığı anlayamıyorum.

-Şuanda Android 12 güncellemesini alan orta segment telefonlarla eşdeğer niteliklere sahip ve üstün yönleri bulunan A50 için bu kadar kafa karmaşası gereksiz bir durum.

-Uzun süredir A50 modeliyle alakalı incelemelerde bulunuyorum fakat emin olmamakla beraber Andorid 12'nin geleceğini düşünüyorum.

-Umarım gönderim doğru şekilde anlaşılır ve gerekli işlemler yapılır.

-Şimdiden bu gonderime destek olan başta "Alfatürk" kardeşim olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunarım.
26 Comments
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy A
Ohooo cidden haksızlık oluyor ama kesinlikle katılıyorum size
cosmoxs
Active Level 3
Galaxy A
Kardeş git bak bakalım s21 ultra kore modeline adamlar türkiyeye satarken exynos işlemci kullanıyor Amerika ya en berbat bizim ülkede satılıyor sakin exynos işlemcili telefon almayın pili çok hızlı götürüyor 16 saat ekran süresi iğrenç bir marka olmaya başladı Türkiye ye satmasin daha iyi
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy A
Türkiye'ye sadece güvenlik güncellemeleri geldin Kore'ye özellik üstüne özellik güncellemesi geldin bu ne Samsung ya
YiğitS10Plus
Active Level 10
Galaxy A
Her konuda Ülke olarak bir adım değil on adım gerideyiz.

Yorumların ve desteğin için teşekkürler.
MetaL82
Active Level 6
Galaxy A
Bunlar bole neden yapior
YiğitS10Plus
Active Level 10
Galaxy A
Maalesef bende hiçbir şekilde anlamış değilim gereksiz bir şekilde güncelleme farklılıkları bulunmakta ve çoğu cihazların hakkı yenmekte.
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim,

Maalesef durumu bende anlayamadım çünkü 5 aya yakındır hiçbir iyi günceleme global sürümlere sunulmuyor

Benim tahminimce global sürümlerde yeniden başlatma sorunu ile gündemde olduğu için gelmediğini düşünüyorum güncellemenin ,korede o sorun yoktu, umarım bir açıklama yapılır

Birde benim bataryadaki gönderdiim hata Raporu nedeniyle uzamış olabilr güncelleme gelmemesi fotoğraf bırakıyorum

Kore cihazı ile şuanki global cihaz aynı olamadı yazılım özelliker fârkı oluştu şuan cihazlarda maalesef güncellemeler gelmediği için

Daha önce gönderi paylaştım henüz cevap verilmedi umarım cevap verilir

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-A/A50-Cihazına-Test-Edilen-Güncellemeler-Niçin-Verilmiyor...

Android 12 için umarım inceleme altında olumlu cevap verilirScreenshot_20211202-182108_Samsung Members_58790_1638458468.jpg
YiğitS10Plus
Active Level 10
Galaxy A
Kesinlikle kelimesi kelimesine sana katılıyorum desteklerinden dolayı sana çok teşekkür ederim kardeşim.
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Önemli değil kardeşim ne demek umarım bir açıklama yapılır 😊