cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Galaxy A34 5G Aşırı Kasıyor!

(Topic created on: 11-29-2023 11:04 PM)
289 Views
enesakkayaofficial
Active Level 1
Options
Galaxy A

28.08.2023 tarihin de aldığım Samsung Galaxy A34 5G 8/256 GB cihazım aşırı şekilde kasıyor, ısınıyor ve donuyor, Aldığımdan beri sadece 1 hafta sorunsuz kullanabildim. Geri kalan 4 aylık süre zarfında hiç bir düzelme olmadı. Samsung KVK Mecidiyeköy servis noktasına gittim. Sorunu detaylı bir şekilde anlattım ve onarım istemediğimi, değişim istediğimi belirttim. Cihazı incelediler testler yaptılar sorun yok dediler. Fakat 2 kez gidip değişim istememe rağmen değişim yapılmadı. Cihaz da sorun yok ise 4 aydır bu yaşadığım sorunlar ne? Samsung Ve Samsungun servis noktaları asla çözüm odaklı değil. Çözüm sunmamak için resmen ellerinden geleni yapıyorlar. Aynı cihazdan ailemde kullanan 2 kişi daha var. Onların cihazlarında hiç bir sorun yok. Benim cihazım da bariz görünür bir şekilde sorun var. Fabrikasyon hatalı olduğu bariz bir şekilde belli. 4 aydır hiç bir çözüm sunmadılar. Samsung ve servis noktaları müşteri hizmetleri Samsung genel merkezi de dahil o kadar sorumsuzlar ki. Cihazlarını satarkan mükemmel ama sonrasında bir sorun olduğun da ne bir destek ne bir çözüm var! diyecek bir şey bulamıyorum artık. Hepsi tepeden bakıyor. Kazancına bakıyor ancak. Doğru her şey para bu markaya göre! O kadar rezil bir marka olmuş ki. Bilseydim asla tercih etmezdim böyle bir markayı! Türkiye gibi bir ülke de zaten para kolay kazanılmıyor. Paramı çöpe atmaya niyetim yok. O kadar para veripte aylardır cihazı kullanamadan sorunlarla uğraşıyorum ve çözüm sunulmuyor bir türlü. Fazla uzatmaya gerek yok. Bıktırdınız artık sıktınız iyice. Saygımı bozmak istemezdim. Fakat Samsung gibi bir marka rezilce ve saygısızca davranıyor. Müşteri memnuniyetini asla önemsemiyor. Koskoca 4 ay oldu 4 ay. Yeter artık! Cihazımın değişimini istiyorum sıfır sorunsuz bir cihaz ile değişim işlemi sağlansın artık. Aksi taktirde dava açıp üstüne de THH'e şikayette bulunacağım! Tekrardan belirtiyorum SIFIR SORUNSUZ BİR CİHAZ İLE DEĞİŞİM SAĞLANSIN!

13 Comments
ELBERR
Active Level 7
Galaxy A
6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un hükümleri geregince ürünün ayıplı oldugunun servis raporu (DOA) ile onaylanması durumunda iade/degisim talep edilebilir. onarım yapılır. Ürünün onarılamaması/ekonomik olmayan onarım durumunda iade/degisim kararı yetkili servis raporu uyarınca verilebilir. Yakin iseniz yetkili servise 1 veya 2 defa daha götürün tekrar degisim yapmazlar ise samsungu arayın onlarda sunmaz ise yasal haklara başvuru yapın
Galaxy A
Zaten son kez deneyeceğim 1-2 defa daha. Samsung müşteri hizmetlerini de arayacağım. Yine aynı rezalete devam ederlerse hiç beklemeden şikayette bulunup üstüne de dava açacağım. Yazık vallahi yazık. Türkiye gibi bir ülke de yaşıyoruz zaten. Ekonomisi malum. Üstüne iyi bir telefon alıp kullanalım sorunsuz bir şekilde diyoruz. Sonuç bu hüsran. Desteğe gelince sonuç yine hüsran. Şu an sırf elimde başka bir imkan olmadığı için mecburiyetten kullanıyorum. Cihazın yüzüne bakasım gelmiyor artık. İnşallah süreç uzamadan değişim olurda. Böyle aylarca süren bir süreçle karşı karşıya kalmayız umarım.
ELBERR
Active Level 7
Galaxy A
Samsung çok güzel hizmet sunuyor ama maalesef ki teknik servisler biraz sıkıntılı
0 Likes
Galaxy A
Aynen öyle. Maalesef teknik servisler rezalet.
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy A
Şikayet etmeden önce Samsung'a e-posta atmayı unutmayın
0 Likes
Galaxy A
Birazdan mail atacağım samsung'a
Galaxy A
Bunlardan işine gelenleri yap. Hepsini yapmak zorunda değilsin,gerekli gördüklerini yap. 
- Cihazı dinlendirerek kullanın
- %100 şarj dolmadan çıkartmayın şarjdan 
- Bataryayı 0'a kadar bitirmeyin,en az %10 olsun şarj 
- Çok kullanmadığınız uygulamaları Derin Uyku Modu'na alın 
- Bildirimin önemi olmadıgı uygulamaların Arkaplan veri ve Arkaplan internet tiklerini kapatın 
- Özellikle videolu uygulamaları uzun süre kullanmayın 
- Ekran yenileme hızınızı düşürün 
- Eğer çok sorun olmuyorsa 4,5G'yi kullanmayın.(en az 1 saat farkediyor.) 
- Geliştirici seçeneklerden Animasyonları kapatın 
- Bildirim paneline Animasyon yazıp oradaki Animasyonları Kaldır yapın iki tiki de kapatın 
- Adaptif Pil ve Adaptif Güç Tasarrufunu açın 
- Otomatik yeniden başlatma ve optimize etmeyi kapatın 
- 2 günde bir 1Tapcleaner gibi uygulama ile ön bellekleri silip yeniden başlatın. 
- Hata veren uygulamaları kaldırın 
- Büyük güncellemelerden sonra cihazı bir kez sıfırlayıp kullanın 
- Orjinal şarj kablosu ve adaptörü dışında baska bir ürün ile şarj etmeyin. 
- Yeni yüklediğiniz uygulamalardan sonra cihazı yeniden başlatın 
- İhtiyaç değilse wifi ve bluethoot'u kapalı tutun 
- Her oyun veya uygulamayı merak edip kurup kaldırmakta şarjı çabuk bitirir 
- Ekran ışığını adaptif yapın çünkü sabit ışık sürekli enerji akışına sebep olur.
- Siyah tema ve siyah duvar kağıdı kullan 
- Veri tasarrufunu aç ki sadece kullanılan uygulama işlemci ve ram kullansın.
- Duvar kağıdı için Renk paletine uygula yapmakta şarjı daha fazla harcar çünkü çok daha fazla renk kullanır,özellikle amoled ekranlar için zararlı amoled yanığı açısından. 
- Kullanılan temalarda şarjı etkiler çünkü tema için de işlemci ve ram kullanılıyor.Tema renkleri ve duvar kağıdı renkleri ile kaliteleri de etkiler.
- Karanlık mod kullanın
- Uygulamaları sd kart'a taşıma,cihazda kalsın çünkü okumaya çalışarak da enerji harcayıp cihazı yavaşlatıyor. 
- Ek olarak şarja takmadan önce ön bellek silip,yeniden başlatıp ve ardından en çok kullandıgın uygulamaları sadece bir kere açıp kapattıktan sonra ram sıfırlama yapıp şarja takarsanız hem şarj süresi kısalıyor hem de şarjı kullanma süresi uzuyor.Ben bu şekilde uzattım şarj süremi. 
Dolaylı yoldan cihazı rahatlatarak yapabilirsin.Kullanmadıgın uygulamaları derin uyku moduna al,ekran yenilemeyi yükselt,animasyon geçişlerini kapat(geliştirici seceneklerde),animasyon efektinin tikini aç(bildirim paneline animasyon yaz çıkıyor,cihazında yüklü oyun eklentilerininin ayarlarını düzenle.Bunları yaptıktan sonra önbellekleri temizleyip yeniden başlatarak kullanırsan,hem daha az ısınır hem de daha fazla performans alırsın. 
Bunlar cihazının donanımsal özelliklerini kısıtlamıyor,aksine daha iyi çalışmasını sağlıyor.Bunları yaparsa gereksiz verilenlerin cihazı etkilemesine engel olarak performansı artırabilirsin.dıgın uygulamalar çalışsın. 
0 Likes
Melih_A34
Active Level 7
Galaxy A
Güzel anlatmışsın fakat bunların hiçbirisini yapmadığım halde bende gram ısınma yok. Büyük ihtimal arkadışın cihaz şansa sıkıntılı gelmiş. Benimkide 128lik A34
Galaxy A
O zaman sen yapma,sorunu olan yapsın😉.
0 Likes