cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Galaxy A20 Batarya Kalibrasyon Sorunu

(Topic created on: 12-24-2020 12:56 AM)
972 Views
foresighted
Active Level 1
Options
Galaxy A

Telefon henüz 1 senelik.Fakat 2 aydan beri pil yüzdesin de sorunlar var.Geçen ay şarj %20 ye geldikten sonra hızla düşmeye başlıyordu.Hatta şarja tak-çıkar yaptığım zaman ikişer ikişer azalıyodu.Ve %5 te iken şarja takınca %0'a inip kapanıyordu.Kalibrasyon denedim,olmadı.Bazı zamanlarda bu sorun olmuyor ama nadiren.Ve bu son zamanlarda %30 dan sonra hızlıca inmeye başladı.Sorun benden mi kaynaklı firmanızdan mı? Müşteri hizmetleri Samsung membersten bakım yaptırdı fayda etmedi.Sonra cihaz bakımı/pil kısmından birkaç ayrıntıyıya bakmamı istediler anormal bir durum yoktu.Telefonu sıfırladım bişey fayda etmedi.

20201224_004908.jpg

Üstelik telefon şarjdayken kullanmıyorum.Garantiye versem yaparlarmı?

11 Comments
Hacioglu
Active Level 1
Galaxy A
zoom'u silip o halde batarya performansını ölçtünüz mü? arka planda çalışmaya devam ediyor olabilir.
foresighted
Active Level 1
Galaxy A

samsung  member sağlıklı diyor.Ayrıca Zoomdan olduğuğunu sanmıyorum.Çünki telefonun şarjı %30a kadar iyi gidiyor.Bu arada zoomda 1 saat 28 dakika yalan hergün 8 ders görüyoruz.Telefonu dersler bitince ccleaner ile önbellek,ram temizliği yapıyorum.Uçuruyor telefonu.Fakat %30 luk kısmıma gelince anormal derecede hızlı bitiyor.Samsung dan kaynaklıdır umarım yaparlar.

0 Likes
_A20_
Active Level 7
Galaxy A
Bende hard reset attım bataryayı kalibre ettim onu yaptım bunu yaptım hâlâ düzelmedi yazılımsal bir sorun güncellemeyi beklemekten başka çaremiz yok
0 Likes
foresighted
Active Level 1
Galaxy A

A20 ye Always on display getirmeyen markadan bunu düzeltmesini beklemem.Umarım düzeltirler.

alimert_S20FE
Active Level 8
Galaxy A
ayni sorun eskibyeldfonum a20 de vardi ve tek care bataryayi değistirmek oldu
0 Likes
foresighted
Active Level 1
Galaxy A

Para verdin yani 

0 Likes
alimert_S20FE
Active Level 8
Galaxy A
hayir gelen guvenlik guncellemesinden sonra böyle oldu de ankaraya gonder yapiyolar ücretsiz
0 Likes
Galaxy A
Benim A20 Alfa galiba herkeste olmuş bi bende olmamış bu olay ama yazılımsal ise güncelleme ile düzelir
0 Likes
foresighted
Active Level 1
Galaxy A

Sen son sürüm mü kullanıyosun yoksa android 9 la devam mı

0 Likes