cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Amoled Ekran

(Topic created on: 01-30-2023 12:01 PM)
108 Views
SNSNSNSNSSN
Active Level 8
Options
Galaxy A

Samsung A72 ve A53 telefonumuzda ekranda ikon izleri var. Telefonlar 4 aylık olmasına rağmen bu izler amoled yanığımı olarak mı geçiyor ? Başka bir a53 ile karşılaştırdım onda da farklı ikon simge şeklinde gölge var.

Yeni telefonların birçoğunda var kronik hale geldi gibi.
8 Comments
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim,

Evet amoled yanığı gözüküyor, en iyisi beyaz ekran açıp parlaklığı fule alıp daha net bir şekilde gözüküp bakarsın ,cihazların garantisi var ise durumun incelenip ekranları ücretsiz bir şekilde değişim sağlanır

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/
SNSNSNSNSSN
Active Level 8
Galaxy A
Aynen dediğin gibi iz var. Bende vardı konrol rttim başka a53lerde de var a72 de de var. Kronik hale geldi. Yeni telefonu da gönderip ekran değişmek israf ya. Yüksek parlaklıkta da kullanılmadı aslında. Teşekkürler ilgin için🫡
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
En azından ücretsiz değişimi olur servise verirsen garantisi varsa tabi 😊Rica ederim ne demek
Galaxy A
Ekran yanıgı ile karşılasmamak için ekran ışıgını yarıda kullanman gerek
SNSNSNSNSSN
Active Level 8
Galaxy A
Sabit %50 lerde kullanıldı full
0 Likes
Galaxy A
Amoled yanıtı için uygulamalar var,o uygulamaları kullanın.Ek olarak siyah tema ve siyah duvar kağıdı kullanmakta ekran kullanım sürenizi hem şarj açısından hem de sağlamlık açısından uzatır.Ben 10 yıllık Note 4 cihazımda hiç amoled yanıtı görmedim ondan söylüyorum.
SNSNSNSNSSN
Active Level 8
Galaxy A
Sıfır almıştım. 4 ay %50 parlaklık. Ful siyah tema. Siyah duvar kağıdı kullandım. Beyaz moda alınca belli oldu.
0 Likes
salihz
Active Level 10
Galaxy A
Her ne kadar düşük parlaklıkta kullansan bile (%50 düşük değildir) sabit bir şekilde uzun süre aynı renk yanan piksellerin parlaklıkları diğer piksellere göre azalır buna Amoled yanığı denir mesela Instagram gibi uygulamalarda oluyor alttaki bar yüzünden
0 Likes