cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung A72 **bleep** Kasa Esnemesi

(Topic created on: 10-13-2021 02:41 AM)
342 Views
Muratbilgin
Active Level 1
Options
Galaxy A

09.10.2021 tarihinde eşime hediye olarak Samsung a72 telefon aldım. Daha jelatini dahi üzerinde ve kullanmaya başlayamadık. Ekran kilit tuşunun hemen altında **bleep** kasada tuşa basar gibi bir esneme durumu var. Servis durum normal **bleep** esneme payı olur demiş! Ben bu telefonu toz ve su izolasyon sertifikası için aldım.

Esneyen bir şey nasıl tozu ve suyu geçirmez. Ayrıca para verdim neden esneyen hatalı kasa kullanayım. Samsung çözüm merkezi konuyla ilgili olarak bana dönüş yaptı . Samsung A72 için IP67 susu ve toz geçirmeme yönünde bir beyanı yokmuş (Samsung sitesindeki link) (https://shop.samsung.com/tr/galaxy-a72-5/?integration_color=Lavanta & integration_hafiza_romboyutugb=256) ve sadece dayanıklılık beyanı varmış.

Dolayısıyla **bleep** kasadaki esneme için telefon değişimi yapamazlarmış hatta siz daha hiç kullanmadan bize bildirdiniz o yüzden ileride bir sorun yaşarsanız bu göz önünde bulundurulur bile diyemezlermiş.

IP67 'yi Samsung araştırdım ve Avrupa Komisyonu tarafından geliştirilmiş uluslararası bir standart olduğunu 6 rakamının kesinlikle toz geçirmeme olduğunu öğrendim .

Şikayet için yurt dışı mail adresi dahi bana verilmedi. Yurt dışı müşteri memnuniyeti sorunlarıyla ilgilenmiyormuş üretici olarak.

Hiç böyle bir duruma düşmemişken şimdi en sevdiğim markayı tüketici mahkemesine vermekle karşı karşıyayım. Çok Trajikomik bir durum.

Son görüştüğüm müşteri temsilcisinden mail atabileceğim bir adres talep ettim. Internet uzerinden ya da bu uygulamadan yazabileceğimi söyledi. Web sitesi sürekli hata verdiğinden oradan göndermeyi basaramadım ve son seçenek olarqk buraya gönderim yaptım . Umarım doğru yerdir yazdıgım.

Konu hakkındaki mağduriyetimin daha hiç kullanmadığım telefonun değiştirilerek giderilmesini talep ediyorum .

14 Comments
Aykut
Expert Level 5
Galaxy A
Aynı sorunu yaşıyorum bende yukarıda da belirttim. Kasada dokunduğunuz zaman çıt çıt şekilde ses geliyor. Farklı bir yere dokununca tok bir ses geliyor ki bu da bariz şekilde anlaşılıyor kasanin esnemesini ama servis bu duruma normal diyor. İleride orası daha da gevşeyip su alınca da garanti dışı dersler.
Muratbilgin
Active Level 1
Galaxy A
Bakalım kaç kişiye ulaşacak sayımız aynı sorunu yaşayan.
Aykut
Expert Level 5
Galaxy A
Bakalım
0 Likes
MUSTAFASEZER
Active Level 8
Galaxy A
cihazı alalı 6 ayı geçmediyse ve ayıplı ürünse tüketici nin korunması kanunu gereği koşulsuz iade almak zorundalar kardeşim eğer ilgilenilmediyse saygı değer arkadaşında dediği üzere tüketici hakem heyetine başvurup iade veya değişim talep edebilirsiniz saygılarımla
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Muratbilgin,

Konunun detaylı incelenebilmesi için, Mail veya Canlı sohbet kanallarımızdan ulaşmanızı rica ederiz.

http://livechat.support.samsung.com/customer_new/TR

https://www.samsung.com/tr/support/email/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes