cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung A72 **bleep** Kasa Esnemesi

(Topic created on: 10-12-2021 11:57 PM)
369 Views
Muratbilgin
Active Level 1
Options
Galaxy A

09.10.2021 tarihinde eşime hediye olarak Samsung a72 telefon aldım. Daha jelatini dahi üzerinde ve kullanmaya başlayamadık. Ekran kilit tuşunun hemen altında **bleep** kasada tuşa basar gibi bir esneme durumu var. Servis durum normal **bleep** esneme payı olur demiş! Ben bu telefonu toz ve su izolasyon sertifikası için aldım.

Esneyen bir şey nasıl tozu ve suyu geçirmez. Ayrıca para verdim neden esneyen hatalı kasa kullanayım. Samsung çözüm merkezi konuyla ilgili olarak bana dönüş yaptı . Samsung A72 için IP67 susu ve toz geçirmeme yönünde bir beyanı yokmuş (Samsung sitesindeki link) (https://shop.samsung.com/tr/galaxy-a72-5/?integration_color=Lavanta & integration_hafiza_romboyutugb=256) ve sadece dayanıklılık beyanı varmış.

Dolayısıyla **bleep** kasadaki esneme için telefon değişimi yapamazlarmış hatta siz daha hiç kullanmadan bize bildirdiniz o yüzden ileride bir sorun yaşarsanız bu göz önünde bulundurulur bile diyemezlermiş.

IP67 'yi Samsung araştırdım ve Avrupa Komisyonu tarafından geliştirilmiş uluslararası bir standart olduğunu 6 rakamının kesinlikle toz geçirmeme olduğunu öğrendim .

Şikayet için yurt dışı mail adresi dahi bana verilmedi. Yurt dışı müşteri memnuniyeti sorunlarıyla ilgilenmiyormuş üretici olarak.

Hiç böyle bir duruma düşmemişken şimdi en sevdiğim markayı tüketici mahkemesine vermekle karşı karşıyayım. Çok Trajikomik bir durum.

Son görüştüğüm müşteri temsilcisinden mail atabileceğim bir adres talep ettim. Internet uzerinden ya da bu uygulamadan yazabileceğimi söyledi. Web sitesi sürekli hata verdiğinden oradan göndermeyi basaramadım ve son seçenek olarqk buraya gönderim yaptım . Umarım doğru yerdir yazdıgım.

Konu hakkındaki mağduriyetimin daha hiç kullanmadığım telefonun değiştirilerek giderilmesini talep ediyorum .

14 Comments
Muratbilgin
Active Level 1
Galaxy A
Bleep diye sistemin çevirdiği yazım plastiktir bilgilerinize
01a65
Expert Level 2
Galaxy A
Merhaba
Tüketici hakem heyetine başvurup hakkınızı almanızı öneririm yrıca İnşallah hakkınızı geri kazandığınız zaman da size Samsung Galaxy s20 f e Snapdragon 865 işlemcili olan bu telefonu almanızı öneriyorum başarılar diliyorum
Muratbilgin
Active Level 1
Galaxy A
Vermiş olduğunuz destek , temenni ve öneri için çok teşekkür ederim. Hakkımı almak için sonun akadar mücadele edeceğim. Samsung benim en favori markamdı fakat bu olaydan sonra güvenebilirmiyim bilemiyorum. Sorun her zaman olabilir fakat müşteri bu kadar haklıyken bu denli mağdur edilmemeli . Marka olmak sadece bilinirlik değil aynı zamanda güvenebilirliktir.
44xHAMZAAx02
Active Level 5
Galaxy A
Merhaba Murat Bey. Yaşamış olduğunuz sorunun sonuna kadar arkasında durun hakem heyetine başvurun biraz uzun sürecektir ama para iadenizi alırsınız. Daha önce hakem heyetine başvuran bir kullanıcı daha olmuştu.
Aykut
Expert Level 5
Galaxy A
Aynı sorun A52 de de vardı 2 defa servise verdim hiçbir sorun yok diyip cihazi geri verdiler. Kullanıyorum öyle kaç aydır
Muratbilgin
Active Level 1
Galaxy A
Hakkınızı sonuna kadar arayın Aykut Bey . Bedava dağıtılmıyor para verip doğru ürün talep etmek en doğal hakkınız .
Aykut
Expert Level 5
Galaxy A
Haklısınız. Bakalım
0 Likes
Galaxy A
Zamzung ve pişmanlıklar zinciri insanı kanser eder telefonu yarı fiyatına sattırır sonra sözde çözüm ekibi herşey sona erdikten sonra arar böyle böyle müşterilerini talan etti yazık günah.
Muratbilgin
Active Level 1
Galaxy A
Ins-karkalem Benim de anlam vermediğim nokta bu. Samsung gibi bir üreticinin nasıl olur da üretim kalite kontrolünden geçip satış raflarına gelir . Hadi şanssızlık oldu kalite kontrol farkedemedi peki neden bu bariz hata göz ardı edilir. Bakalım yurtdışından bir mail adresi bulabilirsek oraya da danışmakta fayda var.