cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung A70 Şarj sorunu

(Topic created on: 05-29-2022 02:28 AM)
190 Views
1baran
Active Level 1
Options
Galaxy A
Son güncellemeden bu yana telefonda şarj sorunu yaşıyorum, telefonu tanıdık bir tamirciye götürdüm lakin anakart problemi olduğundan bahsetti son güncellemeden sonra bu sorunu yaşadığımı söyleyince bana bunun yazılımsal bir hatadan da oluşabileceğini belirtti, telefonun hızlı şarj özelliği butonunu off haline getirince telefon şarj oluyor ama hızlı şarj özelliği desteği şuan yok. Samsung members'ta şarj olduğunda test edilirken herhangi bir problem gözükmüyor bu sebepten hata raporu yollayamıyorum zaten öbür türlü de şarj olmadığını için test başlamıyor, anlayamadım gitti boşu boşuna masrafa girmek istemiyorum lütfen yardımcı olunuz. @samsungmember
6 Comments
mkagann
Active Level 3
Galaxy A
Ben a71 de yaşamıştım şarj sorunu. Sonra telefoncuda farklı bi şarj aleti ile denedim ve şarj oldu ben de yeni şarj aleti aldım. Sadece orjinal şarj aleti ile etmiyodu. Sonra bi sebepten dolayı telefonu sıfırlayınca sorun düzeldi. Çöp android yazılımının sorunlarından birtanesi.
0 Likes
1baran
Active Level 1
Galaxy A
Telefonu sıfırlayınca sorun çözülüyor mu?
0 Likes
BbglGamer
Active Level 6
Galaxy A
Şarj cihazı arızalanmış olabilir. Başıma çok kere geldi. Genelde şarj etmeme veya yavaş şarj etme sorunu baş gösterir. Çözümü garantisi varsa oraya yollayıp değişim talep etmek. Yoksa orıgınal veya kaliteli bir şarj aleti ile denemek.
0 Likes
1baran
Active Level 1
Galaxy A
Şarj aletini başka bir telefona denedim ama bir sorunla karşılaşmadım telefonun arkasına hafif bastırınca şarj oluyor sonra geri gidiyor en kısa zamanda yaptırıp kurtulacağım ya
0 Likes
1baran
Active Level 1
Galaxy A
Anakart arızasından korkuyorum diğerleri dert değil
0 Likes
Solution
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba 1baran,

Bu durum için cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD