cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung A54 One UI 6 ilk izlenimler

(Topic created on: 11-25-2023 01:18 AM)
756 Views
EbbisHere
Active Level 5
Options
Galaxy A

Selamlar,

Güncelleme sonrası **bleep** ettiğim bazı şeyler.

1- Kamera bence ciddi şekilde iyileştirilmiş özellikle gece çekimleri çok şaşırttı, gerçekten hafif karanlık yerlerde gözün bile çok net olmadığı yerlerde şaşırtıcı sonuç veriyor

2- Pil kısmında güncelleme olmus, bana akşam 16.00 gibi geldi ve 17.00 gibi kuruldu, pil konusu optimize edilmiş gibi, telefonu sıfırlamadım 

3- fontlar değişmiş ve ana menü ikonları büyümüş, fontları ayarlayabildim eski şekilde fakat ana ekrandaki ikonlar büyük 

4- klasörlerde tıklayınca 3x4 formatında çok diktorgen görünüyordu eskiden böyle değildi fakat ayarlarsan 4x4 yapınca düzeldi kendi neden 3x4 e aldı bilmiyorum

5- gizlilik ayarları güncellenmiş ve daha hoş olmuş yönetilmesi ve kontrolleri daha iyi, izinleri kontrol etmek ve gösterimi daha hoş olmuş

6- otomatik engelleme diye bir şey geldi saldırı ya da şüpheli işlemleri engelliyor fakat defaultta pasif şekilde

7- telefon bulma kısmında onerilenlerde geldi artık offline olsa da gerekli ayarları yapınca İnternet olmadan da cihazı bulabiliyorsunuz (kayıp cihaz bulma amacli) aktif ettim, elma markasının tag için kullandığı teknoloji

8- zaten herkes görmüştür bildirim paneli değişti 

9- !!! Bu karşılaştığım Bi bug mi bilmem ama t9da ya da klavyede bazen 2 kere yazdığımı tekrarladı ama çok nadir oldu

10- depolama alanı garip şekilde arttı 

11-kamera ayarları değişmiş ve galerilerideki akışı gösterme ve fotoğraf ayarlama daha güzel olmuş

Herhangi bir performans kaybı görmedim fakat okadar farklı bir şey de aman aman görmedim 

17 Comments
Gökhan-A73
Active Level 10
Galaxy A
Kamerada fotoğraf ve video ayarlarında istediğiniz kalitede ve istediğiniz boyutta çekme ayarı da gelmiş mi? Mesela 108 MP foto 3:4 oranında çekebiliyorken bunu 9:16 olarak seçebiliyor musunuz? Ya da videoda FHD 30/60 seçilebiliyor mu?
EbbisHere
Active Level 5
Galaxy A
Evet geldi, hatta fps ayarlama kısmı çok hoşuma gitti 1700864739197.jpg
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
A54 5G 50MP de 3:4 vardı. Diğerlerine izin vermiyordu. Artık izin veriyor. Ancak biraz px düşük 30MP-37MP arası çekiyor.
EbbisHere
Active Level 5
Galaxy A
Evet gelmiş onun ss i eklenmiyor üstüne tıklayınca çıkıyor video şeklinde eklemek de zor geldi ama var :)
Gökhan-A73
Active Level 10
Galaxy A
UHD kısmında da 60 fps var mı? A73 kullanıyorum. Şu an UHD sadece 30 fps çekebiliyor. Bunu 60 fps olarak seçebiliyorsak çok güzel olacak.
EbbisHere
Active Level 5
Galaxy A
Maalesef ona bende dikkat ettim ama 1080p 60fps oranı korunmuş, bir de dinamik fps gelmiş tahminimce emin değilim bazı noktalarda sabitken fps düşürüyor bazı noktalarda 90hz e çıkarabiliyor gibi
Gökhan-A73
Active Level 10
Galaxy A
UHD seçip fps kısmını ekran alabilir misiniz?
0 Likes
whiplash123
Active Level 5
Galaxy A
A73 4k 30 fps desteğine sahip sadece video kalite secme bölümü yenilendi
Gökhan-A73
Active Level 10
Galaxy A
4k 60 fps seçeneği olmaz mı yani?
0 Likes