cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung A51 telefon görüntülü arama yapamıyor

(Topic created on: 05-26-2021 11:06 PM)
268 Views
levendpasa
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Samsung telefona geçme sebeplerimden biri  4g Görüntülü arama yapabilmekti. Fakat bir de baktım bu telefonun  görüntülü arama özelliği var ama yok. Çalışmıyor kesinlikle. Araştırınca bu forumda  verilmiş cevap aşağıda. 

"Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Cihazınızdan; Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar > Şebeke Modu içerisine giriş yaparak 3G/2G (WCDMA/GSM ) otomatik mod olarak seçmeniz gerekmektedir. Yaşamış olduğunuz Sorun Devam Ederse: • Bulunulan bölge yeterli sinyal alınamayan bir bölge olabilir. Farklı ve daha iyi sinyal alınan bir bölgede deneme sağlamanız gerekmektedir. • Farklı bölgede süren bir durumda, farklı bir kişiye görüntülü arama denenmelidir. Görüntülü arama yapılacak olan karşıdaki kişi uygun bölgede olmadığı koşulda da görüntülü arama sağlanamamaktadır. • Telefonda farklı bir sim kart ile görüntülü arama denenmelidir. Farklı bir simde de devam eden bir durumda, cihazdaki bilgilerin yedeklenerek, fabrika ayarlarına dönüş sağlanması gerekmektedir. Teşekkürler. "

Ama burda yazanlar yapılı olsa bile görüntülü arama yapılamıyor. Lütfen moderatör arkadaş hu cevabı bana yazmayın. Yok kardeşim senin 3500 tl verip aldığın telefonda bu özellik de. Ucuz dandik telefonda olan bi özellik yok senin telefonda enayi de bana 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba levendpasa,

Android 11 sürümüne yükselttikten sonra görüntülü görüşme için öncelikle VoLTE özelliğinin operatör tarafından aktif edilmiş olması gerekiyor.

Bazı cihazlarda operatör aktif etmiş olmasına rağmen cihaz üzerinden VoLTE seçeneğinin aktif edilmesi gerekiyor.

• Ayarlar
  • Bağlantılar
  • Mobil ağlar
  • VoLTE aktif edilmeli.

Bazı cihazlarda VoLTE menüsünü açma/kapatma seçeneği olmayabilir operatör tarafından talep edilmesi durumunda açılmaktadır.

Telefon > Sağ üst köşedeki üç nokta > Görüntülü arama seçeneği > Her zaman sor ve Varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca kontrol edilmesi gereken alanlar aşağıdaki gibidir;

Arama kısıtlama /Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi:
1. Telefon > Ayarlar > Numara engelleme
2. Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar
3. Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar
4. Operatöre ait app’den hat durumunun kontrol edilmesi. ( Örneğin Turkcelll için; Dijital Operatör > Yardım > Mobil Arama Bağlantı Kontrolü)
5. Ayarlar > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabirka ayarlarına dön

Tüm kontrollere rağmen sorun devam ettiği takdirde sim kart profilinin kontrolü/sıfırlanması için hizmet aldığı operatörle görüşme sağlayınız.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
2 Comments
RecepF
Expert Level 5
Galaxy A
Çok kafa karışıklığı bir cevap olmuş 3G varken böyle sorunların hiç biri yoktu Android 11 güncellemesiyle kaldırdılar 4,5G Volte'de tam verimli değil
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba levendpasa,

Android 11 sürümüne yükselttikten sonra görüntülü görüşme için öncelikle VoLTE özelliğinin operatör tarafından aktif edilmiş olması gerekiyor.

Bazı cihazlarda operatör aktif etmiş olmasına rağmen cihaz üzerinden VoLTE seçeneğinin aktif edilmesi gerekiyor.

• Ayarlar
  • Bağlantılar
  • Mobil ağlar
  • VoLTE aktif edilmeli.

Bazı cihazlarda VoLTE menüsünü açma/kapatma seçeneği olmayabilir operatör tarafından talep edilmesi durumunda açılmaktadır.

Telefon > Sağ üst köşedeki üç nokta > Görüntülü arama seçeneği > Her zaman sor ve Varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca kontrol edilmesi gereken alanlar aşağıdaki gibidir;

Arama kısıtlama /Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi:
1. Telefon > Ayarlar > Numara engelleme
2. Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar
3. Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar
4. Operatöre ait app’den hat durumunun kontrol edilmesi. ( Örneğin Turkcelll için; Dijital Operatör > Yardım > Mobil Arama Bağlantı Kontrolü)
5. Ayarlar > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabirka ayarlarına dön

Tüm kontrollere rağmen sorun devam ettiği takdirde sim kart profilinin kontrolü/sıfırlanması için hizmet aldığı operatörle görüşme sağlayınız.

Teşekkürler.
MOD

0 Likes