cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung A50

(Topic created on: 03-12-2020 04:58 AM)
395 Views
Ekare
Active Level 3
Options
Galaxy A

Arkadaşlar Samsung A50 kullanıp telefonun pil ömründen memnun olan arkadaşlarım, ayarlardan cihaz bakımı - pil kısmına girerek, pilin bir tam şarj dolumundan sonra uygulamalara göre kullandığı şarjı yazan kısmı ekran fotoğrafı atabilir misiniz? Bir de telefonunuz bir tam şarj dolumundan sonra ne kadar gidiyor? Şimdiden teşekkür ederim...

Örnek olarak kendi bilgilerimi yüklüyorum.

image

image

6 Comments
MASTERsss
Active Level 6
Galaxy A
hiç film izlemezsem ve normal bir insan gibi kullanırsam 1,5-2 gün gidiyor 1 film izlersem günü çıkarıyor.
bu gün bir film ve uzun süre youtube da takıldım günü çıkaramadım çok fazla film izleyen biri olarak bana yetersiz ama bi telefondan da çok şey beklememek gerek yinede memnunum
Ekare
Active Level 3
Galaxy A
İlginiz için çok teşekkür ederim. Siz tüm gün youtube video ve diğer uygulamalar aracılığıyla film izlediğinizi belirttiğiniz halde yani aktif kullanmanıza rağmen şarjınız 16 saat kadar gitmiş olarak görünüyor, ben de ise en çok kullanım bakımından ön plana çıkan 1 saat instagram ve 1 saat whattsapp olmasına rağmen şarjım sadece 16 saat dayanabilmiş, bu da telefonumun pil ömrünün gerçekten sorunlu olduğunu gösteriyor ki alalı henüz 3 ay olmadı, bu sorun ilk günden beri var :((((
MASTERsss
Active Level 6
Galaxy A
bu uygulamanın en alt ortada yardım alın kısmı var oradan pil sağlığını kontrol edin eğer doğru bi uygulamaysa sorunlu çıkacaktır ama her halukarda teknik servise götürün
ben sizin gibi kullandığımda rahat 1.5 gün gidiyorum
Çandarlı
Active Level 5
Galaxy A
aslında sizde 6 saat ekran süresi almışsınız. bana kalırsa telefonunuzda hiç bir sıkıntı yok. Sadece google hizmetleri etkin olarak 1 saat 7dakika çalışmış.
ilkerr
Active Level 4
Galaxy A
herşey düzgün görünüyor içiniz rahat olsun batarya performansi mükemmel
Solution
user0000011111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Ekare,

Ben Bordo, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak, cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

Durumun devamı halinde, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için aşağıdaki yönergeleri takip ederek "Güç/Batarya/Şarj" bölümüne giriş yapabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.

MOD​​