cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung A50 telefon ön kamerada leke

(Topic created on: 02-18-2022 12:26 AM)
121 Views
aakaya
Beginner Level 5
Options
Galaxy A

Samsung A50 model telefonumda gün içinde ön kameramda beliren bir leke var ve gitmiyor. Bu sorunla karşılaşan var mı daha önce ? Çözebildiniz mi ? 

image

8 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba
Bu durum belki yazılımsal hata olabilir verilerinizi yedekleyip cihazınızın sıfırlamanız ı tavsiye ediyorum şu işlemleri yaparak cihazınızı sıfırlayabilirsiniz uygulamalar ekranına gelin ayarlar uygulamasını bulun tıklayıp girin genel yönetim yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden sıfırla yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden fabrika ayarlarına sıfırla yazı seçeneğine tıklayın oradaki sayfadaki gerekli adımları uygulayarak sıfırlama işlemini başlatın onaylayın cihazınızı sıfırlamanız a rağmen eğer sorun halen devam ederse Muhtemelen donanımsal yani cihazda parça arızası var demektir cihazı sıfırlamanız a rağmen Sorun devam ederse garanti belgesi ile birlikte cihazı Samsung yetkili servis merkezine teslim etmeniz gerekir
RecepF
Expert Level 5
Galaxy A
Kamera merceğini, doğrudan güneş ışığı gibi kuvvetli ışık kaynaklarına maruz bırakmamaya dikkat edin. Kamera merceği, doğrudan güneş ışığı gibi kuvvetli ışık kaynaklarına maruz kaldığında, kamera görüntü sensörü zarar görebilir Hasarlı görüntü sensörleri onarılamaz ve resimlerde noktalara veya lekelere neden olur 

aakaya
Beginner Level 5
Galaxy A
Peki nasıl düzelir ? Ön kamera merceği değiştirilebilir mi
Galaxy A
Evet değiştirebilir ama garanti varsa serviste değiştirmeniz daha mantıklı olacaktr.
Galaxy A
Katılıyorum recep abi
aakaya
Beginner Level 5
Galaxy A
Teşekkürler 👍🏻
Solution
GFB_üyesi
Active Level 10
Galaxy A

Merhaba, görsel ile birlikte hata raporu gönderebilirsiniz. Sorunun fiziksel olduğunu düşünüyorsanız en yakın yetkili servisten destek alabilirsiniz

Tulga
Active Level 3
Galaxy A
Bir zaman da benim arka kameramda vardi leke nasil oldu bilmiyorum ama sasietici bir sekilde samsung bunu duzeltmisti😅
0 Likes