cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung A10s Şarj sorunu

(Topic created on: 08-04-2020 04:50 PM)
10364 Views
MehmeTR
Active Level 1
Options
Galaxy A

Telefonum Samsung A10s 6 aydır kullanıyorum.

Şarj a taktımda sarj olmuyor yada çook yavaş oluyor. Hiç şarjda bakmadım telefonu şarja tak cıkar da yapmadım. 
Genel bir sorunmu??
Garantide çözerlermi??

3 Comments
barcoo
Active Level 1
Galaxy A
şarj aletini degistirdinizmi
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy A
Farklı bir kablo ve adaptör ile deneyin.

Samsung Members, interaktif kontroller bölümünden "Şarj cihazı/USB" testi yapın. Eğer test sorunlu çıkar ise, cihazı en yakın servise gösterin.

Testte bir sorun gözükmüyorsa, Samsung Members, üzerinden hata raporu gönderin. Gerekli kontrol için, Smart Tutor uygulaması ile uzaktan destek alın.
Solution
user000001111111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba MehmeTR,

Ben Pembe, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Cihazlarımızda genel bir sorun mevcut değildir. Dikkat edilmesi gereken önerilerimiz şu şekildedir;

* Deneme imkanınız var ise ilk işlem olarak farklı bir orjinal şarj aleti ile deneyiniz.

* Şarj adaptörüne, usb girişlerin tam oturduğuna emin olunuz.

* Farklı bir prizde şarj etmeyi deneyiniz.

* Cihazı kapalı şekilde şarj etmeyi deneyiniz.

* Cihaz şarj olduğu sırada lütfen kullanmayınız.

Sorun devam ederse, cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes