cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung A 51 Pil Sorunu

(Topic created on: 05-10-2021 04:04 AM)
273 Views
Recharcinq
Active Level 1
Options
Galaxy A

29.04.2021 tarihinde tavsiye üzerine Samsung A51 aldım. Dünya markası işinde iyidir diye büyük ümitlerle satın aldım. Ancak pil sorunu beni büyük derecede şaşırttı. Pili çabuk bitiyor ve dengesiz bitiyor maksimum 4-5 dakikada %1'lik şarj gidiyor. Ayrıca gözlemlerime göre %50 şarjın altında daha uzun sürede gidebiliyor. Bu şarj sorunu için neler yapabilirim?

11 Comments
Metocannn
Beginner Level 3
Galaxy A
Ayni sorunu bende yaşıyorum hocam düzeltilmeli
Recharcinq
Active Level 1
Galaxy A
Pil optimizasyon güncellemesi gelmedikçe düzelmez hocam. Samsung gibi bir dünyaca ünlü firmanın böyle sorunlar yapmaya yeri yok. Çünkü şöyle rakip firmalar fiyat performansa bakıyor artık bu işlerde. Bu sorun **bleep** edilmese de büyük bir sorun büyük bir güncelleme şart.
0 Likes
MEhmetA51e
Active Level 4
Galaxy A
Bende a51 kullanıyorum 4000 mAh bunu düşünüp alacaktın pilin küçük olması telefonun daha ince ve narin gösteriyor bana yoğun kullanımda pili iyi gidiyor 5,6 hatta 7 saat bile götürüyor pugb ve asphalt9 da biraz çok yiyor geri kalan oyunlarda gayet iyi
Recharcinq
Active Level 1
Galaxy A
4000mAh pile ve amoled ekrana göre bence 5-6-7 saat civarı gitmesi normal değil. 1.si ips ekran değil 2.si ise batarya kapasitesi büyük bir değer. Eğer böyle bir sorun varsa neden 5000mAh yapmadılar ki. En azından 4000 mAh verimi o zaman alabilirdik. Zaten Samsung yetkilileri omu bunu kapatın gibi şeyleri söylüyorlar zaten onları da yapıyoruz.
MEhmetA51e
Active Level 4
Galaxy A
Kral valla ben hiç bişey kapatmıyorum sadece karanlık modda kullanıyorum o da hoşuma gittiği için akşam 8de fln telefonu prizden çekiyorum gece 2,3 gibi pili bitmiş oluyor tamamen eğer oyun oynamazsam, oyun oynadığım zaman da gece 1,1buçuk gibi bitiyor bu arada 4000 mAh büyük deil standart olarak geçiyor 5000 mAh olabilirmiş ama bu sefer telefon inceliğini kaybederdi
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Bende de 1 Yıldır a51 vardi hiç dokunmasam telefona en fazla 1 gün gidiyor şarjı, sosyal medya, müzik vs yapsam 6 saate bitiyor pili. A51 aldığımda M51 çok övdüm ama gerek işlemci gerek Android 11 den sonra telefon kötüleşti. M51 e geçtim Video, sosyal medya, oyun müzik vs çok yoğun kullansam gece dahil 1 günün altına düşmüyor.
Recharcinq
Active Level 1
Galaxy A
Telefona reset atıp güncelleme yapmasak daha iyi sanırsam. Güncel tutuyorum telefonu bazen arayüze kasılmalar oluyor.
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Aynen ama pili konusunda a51 de hep sıkıntı vardı birazda işlemci kaynaklı
Recharcinq
Active Level 1
Galaxy A
M51 de güzel o ara m51 göremedim yani aldığım yerde onu da çok övmüşlerdi.