cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Sağlamcı, rahatına düşkünler toplanın hikaye anlatıcam siz de anlatın

(Topic created on: 06-04-2020 04:04 PM)
196 Views
ParanVarsaNeRahat
Active Level 3
Options
Galaxy A
A5 2016 kulanıyordum (dolmuşta çaldırlar Hakkım hara.m olsun) Estetik açısından MUAZZAMDI köşeli yapısı, arkası ayna gibi cam,... Ve en güzel özelliği sağlam bir telefondu kırılmaz bükülmez eğilmez. Kaç defa yere düşürdüm bana mısın demedi yerden sekti yine kullandım. (Takı çalınana kadar)

2018 de A5 2017 ye geçtim. Estetik te niraz düşüş var  kenarlara fazla kavis verilmiş S3 ü anımsatıyor. Kalınlığı hemen hemen aynı olsada daha kalınmış hissiyatı hakim. Kamera geliştirilmiş... 

Neyse konumuza gelelim bu telefonda süper sağlam onlarca kez düşürmüşümdür yerden sekti. Kırılmadı çizilmedi bana mısın demedi. Çelik çerçevesi var 2 metreye kadar su geçirmiyor. Havuzda denizde fotoğraf video çekebiliyorum. Şarj giriş yeri biraz nemleniyor tekrar şarj edebilmek için kuruması gerek ama fazla problem olmuyor.
Okuldan dönüyorum otobüsten indim işte yürüyorum kulaklığı çıkartıp düğümünü çözücem (biliyorum ki cebimde kesin düğüm oldu, o yüzden telefondan önce kulaklığı düzeltirim). Hava da yağmurlu çiseliyor yerler ıslak asfalt zeminde yürüyorum... Kulaklığı çıkartırken sen ceb hizzasından (yaklaşık 90cm) düş (tabikide kılıf ve koruyucu ekran var) yer de sek 2 defa sonra yüz üstü lakksss diye yapış. Abartmıyorum asfalt parçaları kenara fırladı ama elim ayağım titriyor. Huyunu bildiğim için bişey olmaz havası hakim olurdu normalde ama o düşüşten yarasız çıkması imkansız. Sen 1 sene kö*** gibi çalış (Durumumuz iyi ancak babam asla telefon almaz dı bize "çalış kendin a"l derdi bundan önceki 2 telefonumuda toplam 3 kendi paramla aldım) telefonu çok saçma bir şekilde düşür ve o gün sonu olsun istemem tabi. Aklıma kaskosu olduğuda gelmiyor gerçi. Yavaşça yere eğildim telefonu çevirdim ellerim titriyor, ve hiçbirşey olmamış. Belki şanslıydım ama sanmıyorum evdede sürekli parke zemine kılıfsız cep hizzasından cenimden düşer (eşofman olduğu için) öyle çelik çerçeve üzerine yerde seker sonra durur. Çorba kasesinin içine düşürmüştüm bir keresinde de (Kremalı patates çorbası bayılırım).
Yani diyeceğim bu 2018 ve öncesi A serisi telefonlar (En azından A lar) sağlamlar. Hatta samsung telefonlar genel olarak sağlamdır diye düşünüyorum. Yarısı yenmiş elma telefonların aksine. İllaki çevrenizde vardır Yarısı Yenmiş Elma kullanırlar ve kesinlikle camları çatlaktır, kırıktır. Arkadaşım kullanırdı Yarısı yenmiş Elma, sağnak yağış altına kalmıştı cebinde ki telefon ıslandığı için bozuldu. 

Bir başka hikaye:
Çalınmadan yaklaşık 2 ay önce A5 2016 telefonumun üzerine 5 kilo ağırlığında dökme metalden kargo uçağı maketi düştü 1.5 metre yüksekliten... Telefon önümde, klavye ile aramda. Pc başındayım cs:go oynuyorum, saçma bir şekilde öldüm ve korktum birden bire masayı sallamışım. Gözümün önünden gri bir cisim geçti sonra etrafa minik cam parçaları yayıldı bir baktım (koruyucu ekran hak getire) telefonda volkanik krater olmuşmuş sanki. Biri tabanca ile ateş etmiş gibi kurşun izi var. İyi yönünden bakıyoruzz. Bilgisayara 5 cm daha yakın olsa kafama o 5 kilomağırlığında ki metal uçak kafama 1.5 metre yükseklikten düşücekti ve imkanı yok yaşayamazdım. Bu yazıyıda yazamazdım :)

Varsa sizinde sağlamlığından mütevellit kullnıcısının rahat davranması ile saçma bir gerilim anlı mutlu sonlu (mutsuz olsa da olur) bir hikayeniz.

2 Comments
A11ümıt
Active Level 10
Galaxy A
benim a72016da saglam
0 Likes
Galaxy A
shecduehsi kanka bu nasıl hikaye okumaya üşendim