cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

SIM kartımı üzerinden çağrı yaparken telefonum hücresel veriyi kapatıyor

(Topic created on: 05-15-2023 05:36 PM)
272 Views
TersineMühendis
Active Level 1
Options
Galaxy A

Daha önceden j7 prime kullanıyordum o da aynısını yapıyordu bu cihaza (a72 ) ye geçtim ve ilk birkaç ay böyle bir sorun olmadı çağrı esnasında hücresel verimi kullanabiliyodum lakin son 3 haftadır çağrı geldiği gibi Mobil veri bağlantısı kesiliyor (eski j7 de çift sim idi bu cihazım(a72 ) de çift sim ve aynı anda 2 tane hat takılı bunun bir etkisi olur mu ?)

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba TersineMühendis,

Yaşamış olduğunuz sorunun çözümü için "Ayarlar-Genel Yönetim-Sıfırla-Ağ Ayarlarını Sıfırla"  seçeneğine dokunduktan sonra ekrana gelen "Fabrika Ayarlarına Dön" ögesine dokunalım. (Bu işlem ile kayıtlı bluetooth ve wi-fi profilleri de silinecektir.) Bulunduğunuz noktada bir şebeke sorunu bulunmuyorsa, farklı bir operatöre ait sim kartı ile denediğinizde de aynı durumun devam etmesi halinde, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
11 Comments
fatihkuzen
Active Level 7
Galaxy A
Sadece 4 g de bu mümkün. Kapalı olabilir
BurakEA
Active Level 7
Galaxy A
Şebeke E çekiyorsa bu mormal
Galaxy A
E değil kanka ya bu halde iken / şehir merkezinde iken bile durum aynıScreenshot_20230515_194302_Samsung Members.jpg
0 Likes
Galaxy A
Not hatlar turkcell ve vodafone
0 Likes
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Wifi araması açıktır. Kapatıp deneyin.
0 Likes
Galaxy A
Bunun bir etkisi olmadı lakin şöyle durum düzeldi örneğin turkcell ile çağrıda isem turkcell hattımın internetini kullanabiliyorum lakin turkcellden çağrı yapıp vodafone nin internetini kullanamıyorum mevzu bu imiş
0 Likes
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Ayarlar - Bağlantılar - Sim yöneticisi kısmına da bir göz atın derim burada kullanabileceginiz simi secebilirsiniz.
0 Likes
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
Normal durum o bendedd oluyor cift hat var
0 Likes
XdaDevelopers
Expert Level 3
Galaxy A
Mobil ağlara girip veri dolaşımı seçeneğini aktif edeceksin
0 Likes