cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

SD karta yazılamıyor hatası

(Topic created on: 11-03-2022 03:38 PM)
2882 Views
FurkanBLK
Active Level 5
Options
Galaxy A
9 Comments
Galaxy A
Sd kartın markası ne kardesim
FurkanBLK
Active Level 5
Galaxy A
Sandisk Ultra 32 GB
0 Likes
Fecr-iSadık
Active Level 8
Galaxy A
.
Bildirim sürekli olarak tekrarlanıyor ise, verilerinizi yedekledikten sonra SD kartı biçimlendirin ya da farklı bir SD kart ile değiştirin.

SD Kart Biçimlendirmek için;

Ayarlar > Cihaz Bakımı > Depolama > Üç Nokta > Depolama Ayarları > SD Kart > Biçimlendir.
FurkanBLK
Active Level 5
Galaxy A
Kartı önceden biçimlendirmiştim düzelmişti şimdi yine oldu
0 Likes
Fecr-iSadık
Active Level 8
Galaxy A
Kartı çıkarıp tekrar takın ya da başka bir SD Kart deneyin
0 Likes
Fecr-iSadık
Active Level 8
Galaxy A
Sorun devam ederse
444 7711 i arayarak uzaktan yardım talep edebilirsiniz
0 Likes
Fecr-iSadık
Active Level 8
Galaxy A
Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Bir ay önce normal bir sorunum var, bu yüzden kartı çıkardım ve geri koydum ve çözüldü, bir daha bana görünmedi.
ben 16 GB'ım
0 Likes
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Furkanblk1661,

Cihazınızın hafıza kartı kapasitesi diğer modellere göre değişiklik gösterebilir ve bazı hafıza kartları, hafıza kartı üreticisine ve türüne bağlı olarak cihazınızla uyumlu olmayabilir. Uyumsuz bir kart kullanılması, cihaza ya da hafıza kartına zarar verebilir veya kartta saklanan verileri bozabilir.

Hafıza kartının doğru tarafı yukarı gelecek şekilde takınız.

Sık sık veri silme ve yazma işlemi yapmak hafıza kartlarının kullanım ömrünü kısaltır.

Cihaza bir hafıza kartı taktığınızda "Dosyalarım → SD kart" klasöründe, hafıza kartının dosya dizini görünür.

Cihaz, hafıza kartları için FAT ve exFAT dosya sistemini desteklemektedir. Farklı bir dosya sisteminde biçimlendirilen bir kart takarsanız cihaz, hafıza kartını yeniden biçimlendirmenizi isteyecek ya da kartı okumayacaktır. Hafıza kartını kullanmak için formatlamalısınız. Bir bilgisayarda biçimlendirilen bir hafıza kartı, cihaz ile uyumlu olmayabilir. Hafıza kartını, cihazınızda biçimlendirin. Hafıza kartını biçimlendirmeden önce, hafıza kartında kayıtlı bütün önemli verilerin yedeklerini almayı unutmayın.

Hafıza kartını biçimlendirmek için "Ayarlar → Cihaz bakımı → Depolama →Üç Nokta İşareti → Depolama Ayarları → SD Kart → Biçimlendir" üzerine dokunun.

Yukarıdaki işlemleri denemenize rağmen, cihazınız hafıza kartını okuyamazsa, farklı bir hafıza kartı ile deneme yapınız. Farklı bir hafıza kartı ile denediğinizde de aynı durum devam ediyorsa, cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar-Genel Yönetim-Sıfırla-Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Teşekkürler.

MOD

0 Likes