cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

SARJ

(Topic created on: 08-03-2021 01:50 AM)
139 Views
Furkan2434
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Telefonum Samsung a 70. Yıllardır kullanıyorum. Hızlı şarj özelliği olan bir telefon. Ancak bugün hızlı şarj etmiyor. Bunun sebebi ne olabilir? Ekran kapalı iken ve telefon şarjdayken ekranın üzerinde hızlı şarj ediliyor yazardı, artık yazmıyor ve geç şarj oluyor. Yardım edebilir misiniz ? Teşekkür ederim 

5 Comments
androidciALFA
Active Level 9
Galaxy A
Merhaba android 11 den kaynaklı aynı sorun bendede var verilerini yedekle ve sıfırla bende düzeldi

Yorumumu kabul edermsinim
0 Likes
MUSTAFA325F
Expert Level 1
Galaxy A
Merhaba kardeşim benim annemde var a70 Android 11 den sonra kamerada Baya Bi kasma var hele modlar arası sende de var mı
0 Likes
Wallveins
Active Level 6
Galaxy A
Fabrikasyon ayarlarını sıfırlayıp,tertemiz kurulum yaptıktan sonra sorun devam ediyorsa, yetkili servise danışmanı öneririm,muhtemelen yıllardır kullandığına göre garantisi yoktur diye düşünüyorum, android 11 güncellemesin de bir çok model bu sorunu yaşamaktadır.
0 Likes
Murat1982
Active Level 3
Galaxy A
Bilgisayara bağlayınca donanım olarak bilgisayarın görüyor mu peki.
0 Likes
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Furkan2434,

Cihazınızın yazılım sürümü Android 10 ise "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil" içerisindeki, sağ üst kısımda bulunan üç nokta işaretine dokunarak "Gelişmiş Ayarlar > Hızlı Kablolu Şarj" bölümünü aktif hale getiriniz.

Cihazınızın yazılım sürümü Android 11 ise "Ayarlar > Pil ve cihaz bakımı > Pil > Diğer pil ayarları > Hızlı şarj '' bölümünü aktif hale getiriniz.

Bu seçenek aktif ise farklı bir orijinal Samsung hızlı şarj aleti ile tekrar deneyiniz. Bu işleme rağmen sorun çözülmez ise cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:

• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes