cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

SAMSUNG TTS - METİN OKUMA

(Topic created on: 07-22-2021 12:36 PM)
1451 Views
MBÖ
Active Level 10
Options
Galaxy A

 
Ancak şimdi yazabilme imkanı bulabildim.
 
Son güncellemeden hatta belki diğer güncellemeden beri olan hata, özellikle arayanların adını okuma özelliği açık olduğu için sıkça kullandığım ve şuan çalışmayan bu özelliği başka kullanamayan var mı? Yorumlarda buluşalım inşAllah...
 
(Bilmeyenler için Ayarlar/Genel Yönetim/Metin Okuma dan videodaki gibi kontrol edebilirseniz sevinirim)
 
İyi günler tekrar hayırlı bayramlar dilerim😊👋

 
1 Comment
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba MBÖ,

 

• Cihazınızda gelen aramalarda arayanın ismi okunma özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özelliği aktifleştirebilmek için ilk olarak menüden Telefon uygulamasına giriş yapınız.

• Sağ üst köşede bulunan Üç Nokta simgesine dokununuz.

• Ayarlar öğesini seçiniz.

• Arama Yanıtlama ve Sonlandırma menüsüne giriş yapınız.

• Arayan Adını Sesli Oku seçeneğine giriş yapınız.

• Kapalı olan seçeneği aktifleştiriniz.

• Son olarak arayan isminin her zaman okunmasını istiyorsanız Her Zaman seçeneğini işaretleyiniz.

 

Yaşadığınız durum devam eder ise, cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD

0 Likes