cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

SAMSUNG GALAXY A52 SERVİS REZALETİ

(Topic created on: 11-05-2021 07:24 PM)
244 Views
berkcvs
Active Level 3
Options
Galaxy A

Merhabalar,

18.10.2021 tarihinde aldığım Samsung Galaxy A52 telefonu tam tuş kilidi kısmında bulunan yan çerçevede esneme sorunu ile 20.10.2021 tarihinde Ebru Elektronik Bursa Samsung Yetkili Servisine iade talebiyle götürdüm. Ayrıca cihazın esnemesi ile ilgili çektiğim videoyu ilettim. 21.10.2021 tarihinde işlemler tamamlandı. 1 saat içinde teslim alabilirsiniz mesajı tarafıma ulaştı. Cihazı görmek için gittim. Cihazda aleni bir esneme ortada olduğu için cihazı teslim almayacağımı, aynı sorunu birçok yaşayan kişinin olduğunu ve çoğunun iade alındığını söyledim ve cihazı teslim almadım.
Samsung Genel Servisinden Esen Hanım tarafıma ulaştı ve konuyu bizzat inceledi. Yaklaşık 2 hafta geçti ve cihaz için gelin alın dendi. 02.11.2021 tarihinde gittim ve cihazı gördüğümde şok geçirdim. Cihazdaki esneme farklı bir kısımda ve çok daha şiddetlenmiş. Ayrıca kulaklık giriş kısmında açıklık mevcuttu. Sırf cihazın bu hale getirildiğini Youtube videosu çekmek için cihazı teslim aldım ve şikayetvar talebimi yeniledim. Esen Hanım ile tekrardan iletişime geçtiğimde cihazı tekrar servise götürmem gerektiğini söyledi. 05.11.2021 tarihinde cihazı tekrar teslim etmek için servise gittim. Servise ilk esneme sorununun tuş kilidi kısmında ve şuanki esneme sorununun farklı bir bölümde olduğunu söyledim. Bu da demek oluyor ki cihaza bir işlem yapılmış. Ayrıca kapakta ayrıklık olduğunu söylediğimde evet işlem yapılmış ve kapak tam oturtulmamış dedi.
Tek bir soru. Ben iade talebi oluşturdum. Onarım istemedim. Neden işlem yapıldı? Bu birinci soru.
2.soru ise madem işlem yapılacak kadar sorun vardı? Neden hiç kullanılmamış, SIM KARTI TAKILMAMIŞ, YAN KISMINDAKİ JELATİNLERİ BİLE SÖKÜLMEMİŞ cihaz neden iade alınmadı.

Servis rezaleti ve mağduriyet söz konusu. Kusurlu olan cihaz daha kusurlu hale geldi. İade talebiyle götürülmüş 2 günlük hiç kullanılmamış telefonun kapağı açıldı ve yalan beyanda bulunuldu.

Cihazın tüm kanıtlı resim ve videolarını, servis raporlarını ve ürün faturasını ekte iletiyorum. Bunca şeye rağmen yine aksiyon alınmazsa Tüketici Hakem Heyeti dahil tüm hukuki gerekenleri yapacağım.

Benim gibi çamaşır makinesi, buzdolabı, televizyonu Samsung olan, bu zamana kadar Samsung harici telefon kullanmayan bir kullanıcıyı soğuttunuz.

Herkes sorumluluğu başkasına atıyor. Ürününüzün arkasında durmuyorsunuz.
Servisleriniz arasında büyük farklılıklar var. Kiminin ürünü tekte iade alınırken, kimi red almış ve aldığı yere götürüp servis talebi açtırmış. Bu sefer iade alınmış.

Cihazı 18.10.2021 tarihinde aldım ve 18 gün geçmesine rağmen telefona ne sim kartı taktım ne de kullandım. Türkiye şartlarında bir para vererek güzel markalardan biri ki benim için bu zamana kadar en iyisi olan Samsung telefon alıyoruz. Yaşananlar ortada.

Az insafınız varsa videoları ve resimleri inceleyip gerekeni yaparsınız. Servisin rezil ettiği bir telefonu ben tekrardan iade almaları için yani kendi hatalarını kabul etmeleri için aynı servise götürüyorum. Benden iade talebi açmak için telefonu zor alıp, üzerine kendi yarattıkları rezilliğe rağmen imkanı yok iade alınmaz gibi cümleler kuruyorlar.

Bu cihazda açıklık yoktu. Olsaydı ilk servis kaydında açıklık var diye iade talebi oluştururdum ki altta yer alan bir başka A52 kullanıcısının cihazı açıklık olduğu için iade alınmış.
Kendi cihazımda olsaydı bende açıklık olduğu için iade talebi oluştururdum.

Kendi cektigim video:

https://youtu.be/23MpNdyvBLw

Kendi cihazımda açıklık yoktu. Esneme talebiyle gittim.

Şuan servisten son aldığım telefonda hem esneme hem açıklık var. Artık kullanıcınızın yanında olup ürününüzün arkasında durun.
Servis telefonda hatalı işlem yapıp telefonu rezil hale getirmiş ve hatayı kabul etmemiştir.
Mağduriyete son verin. Ekte tüm kanıtları paylaşıyorum.
2.iade talebime de cihazda sorun yoktur raporu çıkartılmış. Lütfen resimlere ve videolara bakın.

Artık bana yardımcı olun. Ya iade ya değişim işlemini gerçekleştirin. Aksi halde tüm kanıtlarla birlikte konuyu mahkemeye taşıyacağımı bilmenizi isterim.

Ayrıca tüm resim ve videolar ektedir.

Açıklık mevcut. Aleni ortada. Servis sonrası meydana geldi. İlk  servis kaydımda sadece esneme sorunu olduğu için haliyle esneme sorunu yazıyor. Cihazda açıklık olsaydı bununda raporunu tuttururdum ve iade alınmasını sağlardım fakat cihaz servise gitmeden önce açıklık mevcut değildi.Açıklık mevcut. Aleni ortada. Servis sonrası meydana geldi. İlk servis kaydımda sadece esneme sorunu olduğu için haliyle esneme sorunu yazıyor. Cihazda açıklık olsaydı bununda raporunu tuttururdum ve iade alınmasını sağlardım fakat cihaz servise gitmeden önce açıklık mevcut değildi.Hiç servise gitmemiş A52 vs. Servise gitmiş olan A52Hiç servise gitmemiş A52 vs. Servise gitmiş olan A52İade talebim mevcut. Cihazın İlk ay cihazı olduğu söyleniyor. Cihaz alındıktan 2 gün sonra sim kartı takılmamış, kasadaki yapışkan ambalajı çıkartılmamış şekilde teslim edildi. Cihazın ilk ay cihazı olduğunu söyleyip iade olarak rapor tutuyorlar fakat iade almamak için yeni cihazın kapağını açıp, açmadık diye  yalan beyanda bulunuyorlar.İade talebim mevcut. Cihazın İlk ay cihazı olduğu söyleniyor. Cihaz alındıktan 2 gün sonra sim kartı takılmamış, kasadaki yapışkan ambalajı çıkartılmamış şekilde teslim edildi. Cihazın ilk ay cihazı olduğunu söyleyip iade olarak rapor tutuyorlar fakat iade almamak için yeni cihazın kapağını açıp, açmadık diye yalan beyanda bulunuyorlar.

16 Comments
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy A
Ondan sonra da telefonun garantisi gidiyor. Tüketici hakem heyetine başvur kardeşim hakkını al.
Aykut
Expert Level 5
Galaxy A
2 defa götürdüm servise ben kasa esneme sorunu için ama inan kaileye almadılar. Değişim istedim kabul etmediler. Kasada sorun yokmuş. Üretim standartlarinda çalışıyor değil gönderdiler.
kingturk43
Active Level 7
Galaxy A
Üzücü durum oncelik geçmiş olsun bu servisler turkiyede genel sorun var seni çok iyi anlıyorum ki samsung turkiyede de bende şahit oldum müşteri değeri yok bu cihazlar test den gelmiyormu bu nasıl saçmalık yada turkiye pazarına hatalı ürün geliyor sanki bizi paramız para deyil 2000 yıllarda biryerden duydum Nokia ülkeye göre iki parti ürün çıkarılmış 1 sınıf 2 sınıf olarak ve ben hiçbir Nokia dan memnun kalmadı sıfır almama rağmen demekti turkiye pazarına 2 sınıf ürün yolluyor ki samsung da sanki bu şekilde şimdi ben samsung telefon nasıl alayım güven sarsıldı
berkcvs
Active Level 3
Galaxy A
Ya arkadaşlar herseyi gectim. Telefon iade talebiyle gelmiş. Madem sorun yok neden cihaz kapağı açıldı. Videoyu izlediyseniz cihazdaki esneme sorunu servisin yaptığı işlemden sonra başka bir bölümde çok daha şiddetli şekilde mevcut. Zaten çıkan sesten anlaşılıyor. Hal buyken koskoca Samsung firması olaya el atıp sorunu çözmüyorsa da yazıklar olsun. Allah bildiği gibi yapsın. Bu ülkede para kolay kazanılmıyor.
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy A
Aynen öyle. Diyecek bisey bulamiyorum .
berkcvs
Active Level 3
Galaxy A
Kendi video linkimi koymayı unutmuşum. Simdi ekledim izleyebilirsiniz.
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy A
Tamamdır izledim gerçekten rezillik . Telefonu kilifsiz kullanmayın en iyisi.
0 Likes
berkcvs
Active Level 3
Galaxy A
Suan ki kullandigim telefon cok kotu durumda. Bu yeni cihaza sim karti takmadim. Simdi tuketici hakem heyetine ve Cumhurbaskaninin yeni cikardigi duzenlemelere gore tuketici icin yeni yasalar geliyor. Samsungu dava edecegim. Bu surecte yeni cihazi kullanabilir miyim bilginiz var mi?
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy A
Ek cihaz kullansanız daha ii olur. Fakat yeniyi de kullanabilirsiniz eğer ek telefon kullanılmayacak durumda ise.
0 Likes