cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

SAMSUNG GALAXY A52 SERVİS REZALETİ ve SON DURUM

(Topic created on: 11-10-2021 11:13 PM)
174 Views
berkcvs
Active Level 3
Options
Galaxy A

Merhabalar,

Daha önce yaşadığım sorunları anlatan bir konu yayınlamıştım. 

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-A/SAMSUNG-GALAXY-A52-SERV%C4%B0S-REZALET%C4%B0/td-p/10008...

Konu linki yukarda mevcuttur. Sizlerden ricam bu yazının devamını okumadan önce ilk konuma göz atmanızdır.

İlk konuda yazdığım şeyleri yaşadıktan sonra benden fatura bilgilerim istendi ve Esen Hanımın tarafına tüm faturaları yolladım.

Cihazı hiçbir şekilde kullanmadım ve hala serviste bekliyor.

Bugün (10.11.2021) tarihinde bütün bu yaşanmışlıklara rağmen tekrardan cihazın iade talebinin ret haberini aldım.

İade talebi ile servise götürülmüş bir ürüne sırf iade almamak için işlem yapılmış ve işlem yapılmadı diye yalan beyanda bulunulmuştur.

Bende son kez aşağıdaki maili yolladım.

Mail içeriği:

Merhabalar,

Daha önceki mailime istinaden benden fatura bilgilerim istenmişti ve bugün öğrendik ki iade yeniden reddedilmiş.

Bütün sıkıntımı burda son kez tekrar anlatacağım.

Cihaz 18.10.2021 tarihinde Bursa Nilüfer Vatan Bilgisayar'dan alındı. Cihaz asla kullanılmadı. Sim kartı takılmadı. 20.10.2021 tarihinde Bursa Ebru Elektronik Samsung Yetkili Servisine sadece tuş kilidi kısmında esneme şikayeti ile İADE için verildi.

21.10.2021 tarihinde tarafıma cihaz onarılmıştır. 1 saat sonra hazır hale gelecektir gibi bir sms geldi.

Cihaza baktığımda cihazda aleni bir esneme olduğu ve ürün KUSURLU olduğu için cihazı servisten almadan çıktım. Esengül Hanım ile iletişime geçtik ve kendisi yetkili servis ile görüşeceğini söyledi. 2 hafta bekledikten sonra 02.11.2021 tarihinde cihazın tamamen onarıldığı bilgisi geldi.

Bakın tekrar söylüyorum ben cihazı onarım için değil iade için verdim. Servis kayıtları kanıt olarak elimde mevcut. Daha öncede tüm kanıtları tarafınıza yolladım. Daha sonrasında servise gittim ve cihazın kapağının açıldığını farkettim.
Çünkü telefonu ilk aldığımda açıklık söz konusu değildi. Cihazı youtube için bir video hazırlamak için ve rezaleti ve mağduriyetimi göstermek için servisten aldım.

Youtube linki:

Cihazı servisten alırken farkettiğim açıklık ve esnemenin tuş kilidi noktası değil de başka bir yerde olması cihazın kapağının açıldığı ve onarım yapılmaya çalışıldığının kanıtıdır.

Eğer onarım yapılmaya çalışılıyorsa cihaz kusurludur. Fakat inatla cihazda kusur yok deniyor. Peki resimlerde gözüken açıklık neyin açıklığı?

Bütün bu olaylardan sonra şikayetvardan yeni bir talep oluşturdum ve Esen Hanım ile tekrardan görüşmeye başladık. Kendisi cihazı tekrardan aynı servise götürmem gerektiğini söyledi. Dediğini yapmak istemesem de gittim götürdüm. Onlara kapağı açtıklarını çünkü ilk şikayetimde var olan esnemenin başka bir yerde var olması ve eski sorunun çözülmesi ve en önemlisi cihaz kapağında açıklık yok iken artık var olduğunu bu da cihazın onarılmak için kapağının açıldığının kanıtı olduğunu anlattım. Başta evet açılmış olabilir ve tam yapıştırılamadığı için açıklık kalmıştır dendi. Bende açamazsınız çünkü ben iade için verdim dediğimde 1 dk ben yetkili kişi ile konuşup gelicem dedi.
Geldikten sonra cihazın kapağının açılmadığını ve fabrikasyon hatalı olduğunu söyledi. Madem cihaz fabrika çıkışlı açıklıkla geldiyse bu cihaz kusurludur. Bunu neden hala anlamak istemiyorsunuz? ve gerekeni yapmıyorsunuz?

Bu arkadaşın telefonu neden iade alındı?

Cihazı 18 ekimde aldım ve 1 gün dahi kullanamadım. Mağdur ettiniz. Siz ve rezil servisiniz hatayı kabul etmediniz. Koskoca Samsung olarak ürününüzün arkasında durmadınız.

Cihazı başka daha yetkili güvenilir bir servise kargolayabilirim. En azından vicdan ve liyakat sahibi insanlar kontrol eder dediğimde ise yardımcı olmadınız.

Beni gereken tüm hukuki süreçlere başvurmaya ittiniz. Yarın itibari ile Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım.
Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bizzat düzenlediği ve yakında çıkacak olan yeni Tüketici Hakları yasalarına göre de tüm hukuki süreci başlatacağım.

İade talebi açılmış kusurlu bir telefona yetkili servis olarak adlandırdığınız servis, sırf iade almamak için onarım işlemi yapmış ve yalan beyanda bulunmuştur. (Onarım yapacaklarına cihazı rezil hale getirmişler.)

Ben bu telefonu böyle kullandığımda o açıklıktan dolayı arka kapak yarın bir gün çatladığında kullanıcı hatası diyeceksiniz.

Koskoca Samsung firması olarak bunca kanıt varken ve tüm prosedüre aykırı hareket edilmişken tüketici haklarını yok sayan davranışlarda bulundunuz. Elimde servis kayıtları var..

Otomotik cevap vereceğinize bana şu soruların lütfen cevabını verin.

Yeni alınmış bir cihaz sadece esneme sorunu ile servise İADE talebi olarak veriliyor.
1.soru:
Cihaz iade için gitmişken neden işlem yapıldı?
2.soru
Israrla servis tarafından işlem yapılmadığı söyleniyor. Madem işlem yapılmadı ve o süre boyunca telefon servisteydi. Nasıl olur da serviste işlem yapılmayan bekleyen telefonun esneme sorunu tuş kilidi kısmında çözüldü ve esneme başka bir kısımda çok daha şiddetlendi?
3.soru
Cihazda açıklık olsaydı. Telefon ilk servise gittiğinde açıklık ve esneme sorunu ile giderdi. Esneme sorunu ile gittiğine göre o açıklık nasıl ve hangi sebeple oluştu?
4.soru
Varsayalım ki ben açıklığı ilk zamanda farketmedim. Cidden servis işlem yapmadı. Yani ürün kutudan sorunlu çıktı. Neden iade alınmıyor?
5.soru
Kulaklık kısmında var olan açıklık sayesinde o kısımdan toz su kir girebilir. Bu cihazın su sertifikasının ne önemi kaldı?
6.soru
Cidden kullanıcınıza verdiğiniz değer bu mu? Bütün bunlar yaşanırken nasıl olur da hala cihaza sorunsuz diyip müşterinizi alaya alıyorsunuz?

Bana otomotik mail atmak yerine, lütfen bu soruların cevabını yazın Münevver Hanım.

Bu kadar da olmaz! Son kez yazıyorum. Gereken yapılmazsa ben de hukuki mücadelemi sonuna kadar başlatacağım.

Bilgilerinize!

Bu aşamada tüketici hakem heyetine başvurup, ayıplı ürünü kullanacağım. Çünkü şuan kullandığım cihaz Galaxy Note 5 çok kötü bir durumda olduğu için beni artık götüremeyecek seviyeye geldi. Yorumlarınızı cidden çok merak ediyorum. 

9 Comments
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy A
Kardeşim hiç uğraşma tüketici hakem heyetine bwsvur.
berkcvs
Active Level 3
Galaxy A
Bu surecte cihazi kullanmam sorun teskil eder mi hocam?
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy A
Sorun olmaz zaten bi 6 ay sonra çıkar sonuçlar o zmana kadar kullanabilirsiniz.
berkcvs
Active Level 3
Galaxy A
Sagol dostum
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim,

Durum için üzüldüm kardeşim ebru elektronik maalesef bu konuda çok kötüler ben zamanında S6 edge cihazımı iade ettim yenisiyle değiştirdiler 60 günüm gitti sayelerinde ebru elektronik için önlem alması gerekiyor Samsung Türkiye ekibi

Daha öncede A50 cihazının bataryasını değiştirmiş numarası yapmışlardı sonraki gün ayarlattım

Ebru elektronik maalesef bu konuda çok kötüler birde akıllı samsung servisi olucak

Umarım ebru elektronik için samsung türkiye ekibi önlem alır
berkcvs
Active Level 3
Galaxy A
Malesef. Daha cok arkalarinda duruyorlar. Cihazin kapagi acilmamis diyor Samsung Genel Merkezi.

Serviste duran ve sozde islem yapilmayan telefonun esneme sorunu durduk yere baska kisma geciyor.
Ayrica cihazda aciklik mevcut.

Cidden cok komikler. Musterinin onemi dahi kalmamis. Samsung firmasini boyle bilmezdim.
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Aslında iyiler ama bazı servisler müşterileri çıldırtmakta 10 numaralar maalesef bunlarda biride Ebru elektronik bursa servisi 😀 😂

Umarım gerekli önlemler alınır ve servisler denetlenir
0 Likes
berkcvs
Active Level 3
Galaxy A
Allah bildigi gibi yapsin. Bu bize yasattiklari magduriyeti umarim gun gelir onlar da yasarda bizi anlarlar
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba berkcvs,

Konu hakkında, ilgili birimlerimize bilgi verildi. Size en kısa sürede ulaşacağız.

Teşekkürler.

MOD