iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Çözüldü! ÇÖZÜLDÜ

Orijinal konu:

SAMSUNG GALAXY A02S YURT DIŞINA İZİNSİZ SMS GÖNDERİYOR

(Konunun oluşturulma tarihi: 10-21-2021 03:32 PM)
Gny14
Beginner Level 2
Seçenekler
Galaxy A

Merhabalar,başlıktada belirttiğim gibi telefonum yurt dışına izinsiz sms gönderiyor.oparetörümü aradım,bizlilk bişey yok telefonunuz kendi gönderiyor dedi.samsung teknik servisine yönlendirdi.Çözümü bilen varsa yardım etsin lütfen

8 Yorum
Dark_Side
Expert Level 4
Seçenekler
Galaxy A
Kardeş merhaba. Öncelikle sana daha önce yurtdışından herhangi bir SMS ya da e-posta geldi mi? Genellikle tanıtım amaçlı gönderiyorlar...
0 Övgü Puanı
Dark_Side
Expert Level 4
Seçenekler
Galaxy A
Yani senin yaşadığın bu sorun sana gelen yurtdışı kaynaklı bir SMS ya da e postadan sonra mı meydana geldi?
0 Övgü Puanı
Gny14
Beginner Level 2
Seçenekler
Galaxy A

merhaba,hayır böyle bir mesaj veya mail hatırlamıyorum

0 Övgü Puanı
Dark_Side
Expert Level 4
Seçenekler
Galaxy A
Tamam o zaman şunları bir dene istersen. Öncelikle eğer yurtdışı ile hattın üzerinden normalde görüşmüyorsan hattını yurtdışına kapat ki olası fatura yüksekliklerinden kurtulabilesin. İkinci olarak operatörünü tekrar ara ve SMS izinlerini sor. Burada bilmediğin tanımadığın firmalar görünüyorsa bunları da iptal et.
0 Övgü Puanı
Dark_Side
Expert Level 4
Seçenekler
Galaxy A
Ayrıca birsey sorayım. Telefon numaran başka bir hesapla bağlantılı mı mesela Google hesabınla...
0 Övgü Puanı
Dark_Side
Expert Level 4
Seçenekler
Galaxy A
Yurtdışı forum sitelerinden birinde okumuştum. Senin yaşadığın durumun aynısı. Adamın Google hesabını heklemişler. Hesaba bağlı telefon numarasını da başka bir yere yönlendirmisler sürekli izinsiz sms gönderiyormuş. Adam da hesabının şifresini değiştirmiş sorun düzelmiş. O yüzden sordum...
0 Övgü Puanı
Dark_Side
Expert Level 4
Seçenekler
Galaxy A
Telefonunda; yabancı banka, ödeme, para transfer yapma gibi Payfix benzeri uygulamalar var mı?varsa bunları kısa süreligine silip bir bak yine sorun devam ediyor mu?
0 Övgü Puanı
Çözüm
Çoruh
Moderator
Moderator
Seçenekler
Galaxy A

Merhaba Gny14,

Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD