cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

SAMSUNG GALAXY A02S YURT DIŞINA İZİNSİZ SMS GÖNDERİYOR

(Topic created on: 10-21-2021 03:07 PM)
100 Views
Gny14
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Merhabalar,başlıktada belirttiğim gibi telefonum yurt dışına izinsiz sms gönderiyor.oparetörümü aradım,bizlilk bişey yok telefonunuz kendi gönderiyor dedi.samsung teknik servisine yönlendirdi.Çözümü bilen varsa yardım etsin lütfen

8 Comments
Dark_Side
Expert Level 5
Galaxy A
Kardeş merhaba. Öncelikle sana daha önce yurtdışından herhangi bir SMS ya da e-posta geldi mi? Genellikle tanıtım amaçlı gönderiyorlar...
0 Likes
Dark_Side
Expert Level 5
Galaxy A
Yani senin yaşadığın bu sorun sana gelen yurtdışı kaynaklı bir SMS ya da e postadan sonra mı meydana geldi?
0 Likes
Gny14
Beginner Level 2
Galaxy A

merhaba,hayır böyle bir mesaj veya mail hatırlamıyorum

0 Likes
Dark_Side
Expert Level 5
Galaxy A
Tamam o zaman şunları bir dene istersen. Öncelikle eğer yurtdışı ile hattın üzerinden normalde görüşmüyorsan hattını yurtdışına kapat ki olası fatura yüksekliklerinden kurtulabilesin. İkinci olarak operatörünü tekrar ara ve SMS izinlerini sor. Burada bilmediğin tanımadığın firmalar görünüyorsa bunları da iptal et.
0 Likes
Dark_Side
Expert Level 5
Galaxy A
Ayrıca birsey sorayım. Telefon numaran başka bir hesapla bağlantılı mı mesela Google hesabınla...
0 Likes
Dark_Side
Expert Level 5
Galaxy A
Yurtdışı forum sitelerinden birinde okumuştum. Senin yaşadığın durumun aynısı. Adamın Google hesabını heklemişler. Hesaba bağlı telefon numarasını da başka bir yere yönlendirmisler sürekli izinsiz sms gönderiyormuş. Adam da hesabının şifresini değiştirmiş sorun düzelmiş. O yüzden sordum...
0 Likes
Dark_Side
Expert Level 5
Galaxy A
Telefonunda; yabancı banka, ödeme, para transfer yapma gibi Payfix benzeri uygulamalar var mı?varsa bunları kısa süreligine silip bir bak yine sorun devam ediyor mu?
0 Likes
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Gny14,

Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD