cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Ram

(Topic created on: 05-23-2024 01:23 PM)
180 Views
A34_5G_EsEs
Active Level 5
Options
Galaxy A
Merhaba dostlar benim telefon aşırı ram kullanmaya başladı sürekli optimize etmek zorunda kalıyorum 8 ram var 
6 Comments
haklisin
Active Level 8
Galaxy A
Yazılım güncelleme yaptıysan veya ağır oyun oynuyorsan olabilir ben de 4 Ram var 2 boştu 13 ken Android 14 geçtim 1,5 a düştü pubg başladım 1,2 ye düştü ama çok kafaya takılcak bisi değil çünkü boş kalan Ram zaten tüm uygulamalara yeterli Ram verince boş kalan rami gösteriyor yani artan
A34_5G_EsEs
Active Level 5
Galaxy A
Oyun oynamam güncelleme yaptım ama bu sorun guncelleme öncesi başladı bazen 5gb nin üzerine çıkıyor normalde 3.5 kullanıyordu
0 Likes
Galaxy A
Ram plus aç usta
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy A
marka bu istediğini yapmamadıgı veya yapmadıgı için üretilen çözüm yolları bunlar🤗.Sen bilirsin,umarım beklediğin yazılım gelir ki benim paylastıgım arka plan yükü azaltma,ram ve işlemci kullanımını durdurma/azaltma,veri akışını sadece izin verilenlerin kullanımına açma ve bunlar cihazın donanımına etki etmiyor,cihaz yine aynı cihaz.

bunları dene,faydası olur.

Bunların faydası olur.

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-M/Sadece-öneri-hepsini-yapmak-zorunda-değilsiniz/td-p/151...

Cevaplarımı çözüm olarak işaretlersen memnun olurum.
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy A
Şuymuş buymuş boşa uğraşma Teli sıfırla fabrika ayarlarına dön yeniden kurulumla telefon bi kendine gelsin, düzelme olur
Eflatun
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba A34_5G_EsEs,

İşletim sistemi de çalışması için mevcut RAM kapasitesinden kullanmaktadır. Ayarlar > Cihaz bakımı > Hafıza > Daha fazla görüntüle kısmından RAM kullanım boyutlarını görebilirsiniz. Kullandığınız uygulamalar arka planda çalışmayı sürdürdüğü için RAM temizlemesini yapabilirsiniz. Gömülü olan ve uyku moduna girmeyen sistem uygulamaları çalışmayı sonlandırmayacaktır. Kullanmadığınız gömülü uygulamaları devre dışı bırakabilir veya kaldırabilirsiniz. Devre dışı bırakmak için; Ayarlar > Uygulamalar > Sağ üstten üç nokta > Sistem uygulamalarını göster > Devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamaya dokunarak ‘’ Devre Dışı ‘’ butonuna basabilirsiniz.

Konuyu detaylı olarak incelememizi isterseniz eğer uzaktan erişim ile kontrol edilebilir. Uzaktan erişim için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD