cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Ram-a10s

(Topic created on: 09-13-2020 02:13 AM)
254 Views
ademmmmm
Active Level 1
Options
Galaxy A

Ram Kullanımı çok fazla. Bir çözüm var mı? Arka planda çok uygulama açık. Kapatınca tekrar uyanıyor.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
user000001111111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba ademmmmm,

Ben Pembe, Samsung Forum moderatörüyüm. Bu soruyu sorduğunuz için teşekkürler.

İşletim sistemi de çalışması için mevcut Ram kapasitesinden kullanmaktadır. Ayarlar > Cihaz bakımı > Hafıza > Daha fazla görüntüle kısmından Ram kullanım boyutlarını görebilirsiniz. Kullandığınız uygulamalar arka planda çalışmayı sürdürdüğü için Ram temizlemesini yapabilirsiniz. Gömülü olan ve uyku moduna girmeyen sistem uygulamaları çalışmayı sonlandırmayacaktır.

Kullanmadığınız gömülü uygulamaları devre dışı bırakabilir veya kaldırabilirsiniz. Devre dışı bırakmak için; Ayarlar > Uygulamalar > Sağ üstten üç nokta > Sistem uygulamalarını göster > Devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamaya dokunarak ‘’ Devre Dışı ‘’ butonuna basabilirsiniz.

Konuyu detaylı olarak incelememizi isterseniz eğer uzaktan erişim ile kontrol edilebilir. Uzaktan erişim için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

4 Comments
XxDarkninjaxX
Expert Level 2
Galaxy A
Merhaba Arkadaşım👋

Düzenli olarak cihazınızı optimize ediniz.

Gereksiz uygulamaları siliniz veya derin uyku moduna alınız.

Eğer yine sorun devam ediyorsa samsung nembers üzerinden hata raporu gönderebilirsin...

Sana yardımcı olduysa "Çözüm kabul eder misin?"
AlperA10s
Active Level 9
Galaxy A
Bende A10s kullanıyorum Ram 2GB benim telefonumda 1.1gb lık alan doluyor normal kullanımda kendi kullanmış şeklinle alakalı olmalı bence biraz internetten araştır
0 Likes
XxDarkninjaxX
Expert Level 2
Galaxy A
Bende A10s kullanıcısıyım fakat bende o kadar yüksek çıkmöyor
0 Likes
Solution
user000001111111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba ademmmmm,

Ben Pembe, Samsung Forum moderatörüyüm. Bu soruyu sorduğunuz için teşekkürler.

İşletim sistemi de çalışması için mevcut Ram kapasitesinden kullanmaktadır. Ayarlar > Cihaz bakımı > Hafıza > Daha fazla görüntüle kısmından Ram kullanım boyutlarını görebilirsiniz. Kullandığınız uygulamalar arka planda çalışmayı sürdürdüğü için Ram temizlemesini yapabilirsiniz. Gömülü olan ve uyku moduna girmeyen sistem uygulamaları çalışmayı sonlandırmayacaktır.

Kullanmadığınız gömülü uygulamaları devre dışı bırakabilir veya kaldırabilirsiniz. Devre dışı bırakmak için; Ayarlar > Uygulamalar > Sağ üstten üç nokta > Sistem uygulamalarını göster > Devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamaya dokunarak ‘’ Devre Dışı ‘’ butonuna basabilirsiniz.

Konuyu detaylı olarak incelememizi isterseniz eğer uzaktan erişim ile kontrol edilebilir. Uzaktan erişim için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD