cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Ram Plus Yardımı

(Topic created on: 08-20-2023 03:11 AM)
335 Views
KvesyusM10_A21s_A34
Active Level 6
Options
Galaxy A

Merhabalar arkadaşlar, bu Ram Plus tam olarak ne ya? Şimdi benim telefonum 4 RAM li gözüküyor ama altta RAM Plusta 2GB ve 4 GB diye iki seçenek daha var. Bunlar benim toplam RAM miktarımı iki ya da 4 ile mi kısıtlıyor yoksa var olan 4 GB RAM a eklenecek olanın 2 mi yoksa 4 GB olacağını mı belirliyor? Bu ikilemimi çözebilecek var mı?🤔

image

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
HasanS22
Active Level 6
Galaxy A
Ram Plus seçenekleri telefonunuzun toplam RAM miktarını değil, sanal RAM olarak kullanılacak depolama alanını belirliyor.

Mevcut durumunuzda:

- 4GB olan fiziksel RAM değeriniz sabit.

- Altta gördüğünüz 2GB ve 4GB seçenekleri, cihazınızın depolama alanından RAM'e ek olarak aktarılabilecek miktarı ifade ediyor.

Yani:

- 2GB seçerseniz toplam RAM = Fiziksel RAM (4GB) + Ram Plus (2GB) = 6GB

- 4GB seçerseniz toplam RAM = Fiziksel RAM (4GB) + Ram Plus (4GB) = 8GB

Performans açısından 4GB'lık seçeneği öneririm. Ancak bunu yaparken biraz depolama alanından feragat etmeniz gerekebilir.

Kısacası Ram Plus mevcut RAM'i değil, ona eklenecek sanal RAM miktarını belirler. Tercihine göre değiştirebilirsiniz.

View solution in context

6 Comments
EFE--A32--
Active Level 8
Galaxy A
Varolan ram ile alakası yok bunun
Sanal ram diye geçiyor
4gb yap yada kapat
Ben kapalı kulanıyorum
özcansksks
Active Level 6
Galaxy A
Hocam varolan ramla birlikte kullanılıyor ama bu sanal ram depolamadan kullanılıyor. Oyun oynarken arkada sosyal medya uygulamaları gibi daha az ram isteyen uygulamaları oraya atıyor
SerhatErgün
Expert Level 2
Galaxy A
Samsung RAM Plus özelliği modelinde ortaya çıkmıştı. Varsayılan olarak gelen özellik gerekli durumlarda depolamadan 4GB RAM bellek ayırıyor.
iq2000
Active Level 5
Galaxy A
Ram Plusu Kapatınca Kasıyor Aga Ya
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Ram düşük knkm sen 8 Ram lı cihaz kullan hızına yetişemezsin 😄
Solution
HasanS22
Active Level 6
Galaxy A
Ram Plus seçenekleri telefonunuzun toplam RAM miktarını değil, sanal RAM olarak kullanılacak depolama alanını belirliyor.

Mevcut durumunuzda:

- 4GB olan fiziksel RAM değeriniz sabit.

- Altta gördüğünüz 2GB ve 4GB seçenekleri, cihazınızın depolama alanından RAM'e ek olarak aktarılabilecek miktarı ifade ediyor.

Yani:

- 2GB seçerseniz toplam RAM = Fiziksel RAM (4GB) + Ram Plus (2GB) = 6GB

- 4GB seçerseniz toplam RAM = Fiziksel RAM (4GB) + Ram Plus (4GB) = 8GB

Performans açısından 4GB'lık seçeneği öneririm. Ancak bunu yaparken biraz depolama alanından feragat etmeniz gerekebilir.

Kısacası Ram Plus mevcut RAM'i değil, ona eklenecek sanal RAM miktarını belirler. Tercihine göre değiştirebilirsiniz.