cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Ram Plus özelligi A52'ye güncellemeyle geldi

(Topic created on: 10-07-2021 12:21 PM)
494 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Galaxy A

Samsung'un RAM Plus özelliği en son güncellemeyle Galaxy A52'ye geldi

 
Samsung'un yazılımında en çok konuşulan yeni özelliklerden biri olan RAM Plus, yaklaşan One UI 4.0 güncellemesinden gelmiyor. Samsung'un birkaç hafta önce telefonlarına bıraktığı rastgele bir özellik. Galaxy A52s 5G, RAM Plus ile gelen ilk Samsung telefonuydu ve Samsung o zamandan beri yazılım güncellemeleri yoluyla diğer cihazlara getirdi.
 
Bu cihazlar arasında Galaxy A52 5G, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy S21 serisi bulunuyor ve bu hafta kullanıma sunulan Ekim güvenlik güncellemesi ile artık Galaxy A52'de mevcut . Diğer cihazlar gibi, Galaxy A52'deki RAM Plus da herhangi bir özelleştirilebilirliğe sahip değil – kalıcı olarak açık ve cihaza değiştirilemez bir 4GB sanal bellek ekliyor.
 
Samsung'a göre RAM Plus, dahili depolamayı sanal bellek olarak kullanarak uygulama performansını artırmaya yardımcı oluyor, ancak bunun henüz bir **bleep** yarattığını **bleep** etmedik. Tabii ki, bu gelecekte değişebilir. Samsung, RAM Plus'ı ileriye dönük cihazlarında standart bir özellik haline getiriyorsa, yalnızca bir hile olarak var olmak yerine deneyime gerçek bir katkısı olması daha iyi.
 
Geçen yıl piyasaya sürülen ve yakın zamanda yazılım güncellemesi alan bir Galaxy cihazınız varsa, Ayarlar » Pil ve cihaz bakımı » Hafıza menüsüne giderek RAM Plus özelliğinin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz . Değilse, gelecekte muhtemelen One UI 4.0 güncellemesiyle gelmesini bekleyin.
 
 
image
 
Kaynak: Sammobile Türkçe Çeviri
3 Comments
RecepF
Expert Level 5
Galaxy A
Daha ayrıntılı Ram Plus gelen cihazlar
👇
https://r2.community.samsung.com/t5/Diğer/Ram-Plus/td-p/9753592
Aykut
Expert Level 5
Galaxy A
Çok iyi.
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
Etkisini gördün mu
0 Likes