cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

RAM PLUS

(Topic created on: 06-04-2022 07:06 PM)
100 Views
emjrpeep
Active Level 3
Options
Galaxy A

bana ram plus nedir tam olarak açıklayıcı bir şekilde anlatabilirmisiniz biraz anlamakta güçlük çekiyorum da

3 Comments
VadimKM
Expert Level 4
Galaxy A
Arkaplanda çok fazla uygulama çalışıyorsa bunlar arasında geçişi hızlandırır.

Gereksiz bir özelliktir. Umarım en kısa sürede kapatma tuşu gelir.
salihz
Expert Level 1
Galaxy A
Hocam depolama alanınızdan seçtiğiniz GB kadar alır ve bunu ek RAM'e dönüşütürür. Bi tık yardımcı olabilir uygulamalar arası geçiş için. Ama gereksiz bence de
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Selamünaleyküm.
Rem Plus özelliği cihazınızın mevcut olan rem depolama alanına destekte bulunmak için bu özellik vardır.
Bir örnek ile açıklayacak olursam Mesela diyelim ki kullandığınız cihazda 6 GB rem depolama alanı olduğunu varsayalım bu alan tamamıyla hepsi dolduğu zaman
Rem Plus özelliği devreye girmektedir bu özellikte 2 4 6 8 cihazınızın mevcut olan rem
Depolama alanının boyutu ne kadarsa rem Plus özelliğinden o kadar alan alabilirsiniz cihazınızda 6 cigabayt rem depolama alanı varsa rem Plus özelliğinden en fazla 6 GB seçebilirsiniz bu seçenekler cihazlar arasında değişiklik gösterebilir Çünkü her cihazda aynı olmayacak şekilde RAM depolama alanları bulunmaktadır.
Rem Plus özelliği cihazınızın mevcut olan dahili depolama alanından seçmiş olduğunuz GB depolama alanı kadar kırmaktadır.
Mesela diyelim ki. Rem Plus özelliğinden 6 GB seçeneğini seçtiniz ve aktif ettiniz cihazınızın kendi mevcut olan rem depolama alanı dolduğu zaman bu özellik cihazınızın dahili depolama alanından 6 GB miktar kısmını ayırır ve rem olarak kullanır bu özellik sayesinde cihazlarda olan
Kasılma donma yavaşlama gibi sorunları en aza indirmek için bu özellik bulunmaktadır.
Benim bildiğim kadarıyla Sanırsam böyle.
Iyi günler.