cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Pubg mobile 60 fps olmuyor (game booster plus)

(Topic created on: 06-20-2020 10:57 PM)
7017 Views
Sterilmikrop
Active Level 3
Options
Galaxy A

Merhaba;

Cihazım Samsung A9 2018  ,normal şartlarda pubg mobil oyunu 45 derece ısı ile oynuyorum ve takılmalar ilk 20 dakkada başlıyor, bununla ilgili android 10 uyumlu game booster plus ve perf z oyun eklentilerini  kulanmaya başladım ve en kötü 38 dereceye kadar düştü ısı fakat anlamadığım durum game booster plus ayarlarında tüm seçenekleri denedim örneğin

-Pil tasarrufu 

-Bakiye

-Maks fps

-Yüksek kalite

-Özel

-Otomatik mod

Bunların arasında en iyi performansı otomatik mod ile gözlemledim fakat 60 fps yok !

Bütün ayarları denedim ve 30 fps üzerine çıkamadım,

Bunu diğer benzeri uygulamalar yapabiliyorken biz neden yapamıyoruz ?

Şuan gayet memnunum ama 60 fps görsek güzel olurdu.

Ayrıca bütün bu özeliklerin 1 uygulama halinde olması daha verimli olurdu ,

Yani demek istediğim

Cizahazda

Game launcher var 

Game booster var

Game booster plus var

Game Plugins var

Game booster optimize var 

5 ayrı parça program arka plan çalışarak oyundan performans almaya çalışıyorum tek 1 uygulamaya toplanabilinir ,mesela GFX TOOL uygulaması güzel bir örnek , umarım yakın zamanda daha iyisini sunmanız dileği ile.

Samsung'a teşekkür ederim ve bahsetdiğim özellikleri yakın zamanda geliştirmenizi sabırsızlıkla bekliyorum ve takipcisi kalacağım 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba ben Bolt!

Cihazlar arası donanıma göre pubg kare hızı sınırı koymaktadır. Cihazınız 60 FPS destekliyorsa oyun içinden kare hızını "Aşırı" yaptığınız durumda 60 FPS olucaktır. Fakat cihazınız 60 FPS desteklemiyor, Maks 45(Aşırı Yüksek), 30(yüksek) destekliyorsa game booster plus ile 60 FPS yapsanız bile 60 fps alamazsınız çünkü oyun tarafınca izin verilmiyor. GFX Tool vb. bir uygulama ile 60 FPS kilidini açtığınız takdirde 60 FPS alabilirsiniz.

Fakat 0.18.0 sürümünde bazı optimizasyon sıkıntıları var. Dolayısıyla 60 fps görmek biraz zor... Üst segment cihazlarda bile hafif düşüş yaşanabilir. Fakat ios cihazlarında bu sorun görülmez.

View solution in context

4 Comments
Solution
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba ben Bolt!

Cihazlar arası donanıma göre pubg kare hızı sınırı koymaktadır. Cihazınız 60 FPS destekliyorsa oyun içinden kare hızını "Aşırı" yaptığınız durumda 60 FPS olucaktır. Fakat cihazınız 60 FPS desteklemiyor, Maks 45(Aşırı Yüksek), 30(yüksek) destekliyorsa game booster plus ile 60 FPS yapsanız bile 60 fps alamazsınız çünkü oyun tarafınca izin verilmiyor. GFX Tool vb. bir uygulama ile 60 FPS kilidini açtığınız takdirde 60 FPS alabilirsiniz.

Fakat 0.18.0 sürümünde bazı optimizasyon sıkıntıları var. Dolayısıyla 60 fps görmek biraz zor... Üst segment cihazlarda bile hafif düşüş yaşanabilir. Fakat ios cihazlarında bu sorun görülmez.
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A
ilk once oyun eklentilerinden game boaster plus a girip pubg mobile özel moda alıp grafik kalitesini %75 kare hizini yani fps u fulle
ekran parlakligini azalt ve asagidaki adimlari uygula
guç tasarruf modunu kapatin
ayarlar>cihaz bakimindan telefonunuzu optimize edin ardindan yine ayni yerden hafizaya basip hafizayi bosaltin ve arka plandaki uygulamalari kapatip telefonu yeniden baslatin
ardindan telefon acildiktan 5 dakika sonra telefinun pin ini girip acin ve pubg uygulamasinin uzerine basili tutun
ardindan uygulama bilgilerine tiklayin ardindan depolamaya ve ardindan on bellegi temizle yapin
buyuk ihtimal sorunun duzelecektir
0 Likes
EmirA34
Active Level 4
Galaxy A
bunun kolay bi cevabı var adreno güçlü değil mali olsa 60 fps görürdün
ahmetaytas01
Active Level 7
Galaxy A
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.force.stop.app şu uygulamayı indirerek arka planda çalışan 3. parti uygulamalari durdurabilirsin sonra da güç tasarufu modunu kapatmalısın game launcherden de oyun performansini yüksek performans ayarlamalisin sonra pubg ayarlarinda da grafik ayarlarini hd veya destekliyorsa daha üst kademelere atıp kare hızını aşırı ya getirebiliyorsan aşırı yap getiremiyorsan ne kadar yükseltebilirsen yüksel yaklaşık 40 fps alabilirsin