cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Pubg Mobile ve Pubg Lite hatta Captain tsubasa dream team Oyunları Takılma ve Donma Sorunları

(Topic created on: 02-02-2021 06:14 PM)
362 Views
TansuSoysal
Beginner Level 2
Options
Galaxy A
  • Öncelikle merhaba, samsung a31 marka model cihaz kullanıcısıyım. Cihazı 1 hafta önce sıfır kapalı kutu olarak satın aldım. Telefona herhangi ikinci yada üçüncü taraf yazılım kurmadım. SD kart kullanmıyorum. Hiç takmadım. Daha önce yaşadığım oyunda takılma donma gibi sorunlar üzerine samsung müşteri hizmetleri ile telefonda görüştüm bazı ayarlar yaptık bunlar pil optimize yapmak telefonu yeniden başlatmak gibi basit sıradan şeyler. Ancak işe yaramaması halinde hatanın devam etmesi halinde members üzerinden konu açıp bilgi talep etmem gerektiği iletildi o yüzden sorunumu yaptığım adımları tek tek sıraladıktan sonra siz değerli yorumlarınıza ve tecrübelerinize bırakıyorum...
  •  
  • 1) Pubg Mobile ve Captain tsubasa dream team oyunlarını telefonumdan tamamen kaldırmak.
  •  
  • 2) Telefonuma tüm güncellemeleri yapıp en güncel versiyonda olduğumu teyit ettikten sonra yeniden başlattım ve her gün düzenli olarak telefonumu yeniden  başlatıyorum.
  •  
  • 3)Dün pubg mobile ve lite versiyonlarını kurdum en düşük sistem ayarlarında jiroskop yada jiroskop kapalı en yüksek sistem ayarları ve orta sistem ayarlarıyla test ettim ancak sonuç hüsran. Tüm bu ayarların sonucu oyun ne yazık ki donuyor ve takılıyor performans vermedi.
  •  
  • 4)Pugb mobile ve lite versiyonlarının belki oyun üreticisinin telefon modeline uygun dosya üretmemesi kaynaklı olduğu tezinin üzerine 3d/4d grafik istemeyen, tamamen çok basit fps ağırlıklı Captain tsubasa dream team oyununu kurdum.
  •  
  • 5)Captain tsubasa dream team tamamen grafiği en hafif oyun. Hatta öyle ki oyun kuş bakışı mod oynanıyor. Ve oyun inanılmaz takılıyor ve donuyor. Online veya standart game modu dahil takılmalar donmalar aşırı hayal kırıklığı.
  •  
  • 6)Bu üç oyun içerisinde samsung a31 işlemcisi ile alakalı ön yargım oluştu. Ayrıca 4gb ram 2,2 si google kullanıyor.
  •  
  • 7)a31 modelleri ortak şikayeti olan oyunların donma takılma gibi şikayetlere kalıcı çözüm olarak yazılım vermesi gerektiği kanaatindeyim. Aksi taktirde rakip telefon firmanıza kısa süre içerisinde u dönüşü yapmak zorunda kalacağım
6 Comments
serdarr
Active Level 9
Galaxy A
A31 gayet güzel bir cihaz bende kullanıyorum tabi ben oyun oynamiyorum yalnız şunu dicem sana sen telefonu alırken pubg u takılmadan donmadan oynayabilirsin diye sözmü garanti mi verildi sana o zaten ağır bi oyun ve A31 den çok çok yüksek cihazlarda bile donma takılma yapıyor. yani bunun için bi çözüm bulabileceğini sanmıyorum. bu fiyat aralığında hangi markayı şeçersen hepsinde o sorunu yaşarsın.benim kendi düşüncem yani umarım sorunuz çözülür hayırlı akşamlar.
HaşimA22
Expert Level 5
Galaxy A
ama şöyle bir durum var o fiyatlarda poco x3 gibi cihazlar çok iyi oynatıyor bu samsungun optimizasyon sıkıntısı
serdarr
Active Level 9
Galaxy A
siz kendiniz denedizmi internette her telefon kasmadan oynuyor ama hepsi hikaye ben birebir amiral gemisi cihazlarda arkadaşlarım oynarken baktim onlarda bile kasma oluyor. Hele ki internnette izlediğim hiç bir tanıtım videosuna asla inanmam artık mesala A71 i çok güzel anlatıyolar Aldım tecrübe ettim, inanın A31 bana göre A71 den daha iyi
HaşimA22
Expert Level 5
Galaxy A
ben bizzat gözlerimle gördüm birinde A51 diğerinde note 9 pro vardı note 9 pro da gram takılma yoktu ama A51 de ufak çaplı takılmalar oluyor bu yüzden Samsungla oyun oynanmaz bence
serdarr
Active Level 9
Galaxy A
vallahi ben kendi düşüncemi ve arkadaşlarımda gördüklerimi anlattım umarım sorunu çözülür
A21sss
Active Level 10
Galaxy A
call off cod da da kasıyor mu hocam aynı şekilde İnternet ayarlarını isteyin ag ayarlarını sıfırlayın muhtemel ya yazılımsal sorun yada anten çekmiyor