cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Pil sağlığı kontrolü

(Topic created on: 02-15-2024 11:47 AM)
346 Views
halilSM-A346E
Active Level 6
Options
Galaxy A

image

Agalar bugün temsilciye bağlandım ve a34 telefonundan smart tutor üzerinden pil sağlığı kontrolü yaptım sonuçtan hiç memnun olmadım ben bu cihazı alali 4 ay oldu ve 80 sarj döngüsü ve %10 bir kayıp olduğunu gösterdiler kullanimim şu şekilde %20 ye düşünce şarja takıyorum ve sarj esnasında dokunmuyorum ve hızlı sarj kapalı cihaza %100 e kadar yani en azından bi %95 lerde olmalıydı oyun filan da oynamıyorum sadece sosyal medya kullanıyorum yani 400 kez döngüsü olanlar bile %98 lerde olurken benim cihazın pilinin yıpranmış olması hayret ve üzücü gerçekten bir daha telefon tercihim samsung olmayacak sizler ne düşünüyorsunuz görüşleriniz benim için önemlidir lütfen yorumlayın

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy A
1-2 ay daha kullanmaya devam edin. 6 ay olmadan batarya garanti dahilinde değişim durumuna gelince otomatik ürün ayıplı sayılır. Yani yeni aldığınız ürün ilk 6 ay içinde herhangi bir sıkıntı çıkarırsa otomatik ayıplı sayılır, ücretsiz aynısı veya daha iyisiyle değiştirme hakkınız var. Yetkili servise söyleyin olmadı THH'ye başvurun. YouTube'dan araştırma yaparak daha çok bilgi alabilirsiniz.

View solution in context

9 Comments
Aykut
Expert Level 5
Galaxy A
S22 5 ay oldu pil değişeli 550 döngü pil sağlığı 89 a düştü sen düşün.
YunusEmreMer
Active Level 4
Galaxy A
S23U cihazimi ayni teste soktuk 4. Ayinda %97 olarak gozukuyordu ve guncel olarak tekrardan yaptirinca test sonucu %97 cikti. Cihazim yurtdisi cihaziydi ve ilk aldigimda pili bitikti o sekilde beklemisti benim %3 luk kaybimi ona bagliyorum. Kisa lafin kisasi 5 6 ay sonra tekrar yaptirdiginda sonuc ayni cikarsa bence problem yok
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy A
İlk aldığınız zamana oranla anlaşılır bir kayıp hissediyor musunuz?
halilSM-A346E
Active Level 6
Galaxy A
Yani ilk zamanlar gibi degil şuan 6-6.30 saat ekran suresi veriyor 60hz de ve 8 saate yakin bulmali diye dusunuyorum tabiki arada ekran kapalı bostayken %3-4 düşme görüyorum zaten orada da yazıyor tamamen kullanım süresi 4 saat 12 dk bir kayıp var sanki
Solution
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy A
1-2 ay daha kullanmaya devam edin. 6 ay olmadan batarya garanti dahilinde değişim durumuna gelince otomatik ürün ayıplı sayılır. Yani yeni aldığınız ürün ilk 6 ay içinde herhangi bir sıkıntı çıkarırsa otomatik ayıplı sayılır, ücretsiz aynısı veya daha iyisiyle değiştirme hakkınız var. Yetkili servise söyleyin olmadı THH'ye başvurun. YouTube'dan araştırma yaparak daha çok bilgi alabilirsiniz.
halilSM-A346E
Active Level 6
Galaxy A
Tavsiye için teşekkür ederim
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy A
Rica ederim, her zaman
0 Likes
bernays
Active Level 2
Galaxy A
Nasıl bağlanıyoruz temsilciye
halilSM-A346E
Active Level 6
Galaxy A
444 7 711 samsung destek numarasını arayıp müşteri temsilcisiyle görüşme yapıyorsun smart tutor uygulamasını açmanı istiyor ordan kodu yazınca teknik uzman cihazına bağlanıp bu bilgiyi ekranına getiriyor galeriye de kaydettirip görüşmeyi bitiriyorsun