cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Pil Sağlığı

(Topic created on: 02-20-2024 12:18 PM)
220 Views
ecenaaz
Active Level 2
Options
Galaxy A
Telefonumu yüzde 60 larda şarja takıp yüzde 100 e kadar şarj ediyorum her gün böyle yapıyorum. Bu pil sağlığına zarar verir mi?
21 Comments
Tolgaa94
Active Level 6
Galaxy A
Hiçbir zararı yok ecenaz hanım merak etmeyin
halilSM-A346E
Active Level 5
Galaxy A
Ben %10 larda şarja takar tamamen doldururdum %100 e kadar ve hızlı şarj kullanmadım pil sağlığı %90a düştü li-on bataryalar batarya boşken ve tam doldurma sırasında kimyasal tepkimeye girip ömrünü azaltıyor diye bir bilgi gördüm o yüzden şuan %15 te şarja takıp %85 te çıkarıyorum birkaç ay sonra yine bakacağım pil sagligina 400 döngü yapanlar bile %95 lerde pil sağlığı alıyor eğer benimkinin pili zayıflarsa bundan sonra M serisi almayı düşünüyorum en azından fazla ekran süresi alırım size de bataryayı tamamen bitirmeden ve tam doldurmadan kullanmanızı tavsiye ederim
0 Likes
ecenaaz
Active Level 2
Galaxy A
Tamamen bitmiryorum asla ama yüzde 100 yapıyorum
halilSM-A346E
Active Level 5
Galaxy A
Ben çok düşünmekten kafayı yedim herhalde kullanıma engel olunca değiştiririm bataryayı nasıl kullanırsak kullanalım illaki eskiyecek yani çok da takmamak lazım
ecenaaz
Active Level 2
Galaxy A
Ya ben de takığım bu konuda yeni telefon aldım şarjı çabuk bitiyor gibime geliyor ama daha 1 ayı da olmadı
halilSM-A346E
Active Level 5
Galaxy A
Arada memberstan telefon tanılaması kısmından pil durumuna bakın işlem gerekli diyene kadar kullanın bataryayı kullanmadığınız uygulamaları kaldırın veya uyku moduna alın zaten suanki telefon özellikleri pil sömürüyor 120 hz amoled ekran filan idare etmek gerekiyor
0 Likes
Tolgaa94
Active Level 6
Galaxy A
Ecenaz sistemin tam olarak oturması 1 ayı geçiyor merak etme sorun yok
0 Likes
ecenaaz
Active Level 2
Galaxy A
Aa tamam teşekkürler
Tolgaa94
Active Level 6