cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Pil Sağlığı

(Topic created on: 10-29-2022 07:24 PM)
229 Views
cgnkzu
Beginner Level 4
Options
Galaxy A

Samsung A71 cihazını 1.5 - 2 senedir aktif olarak kullanıyorum pil sağlığını bilmememe rağmen pil sağlığında ciddi bir düşüş yaşandığını görebiliyorum pil sağlığını nasıl iyileştirebilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba cgnkzu,

Samsung Members uygulaması içerisinden "Destek > Tanılama > Pil Durumu" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
7 Comments
Galaxy A
Bence servise gidip bi pil degisim vaktin gelmiş garantisi varsa garanti karsiliyor
cgnkzu
Beginner Level 4
Galaxy A
Garantisi çoktan bitti ben kendi cebimden versem ne kadar veririm
Galaxy A
510 tl ama servis 6 ayda garanti veriyor parcaya en mantiklisi servis disarda yaparsin 300 400 tlye ama saglikli olmaz sorunlar cikar serviste oyle birsey mumkun olmaz daha saglikli olur Screenshot_20221029-194041_Chrome.jpg
EmrahHuysal
Active Level 5
Galaxy A
Pili koruyu aç ayarlardan cihaz bakımı pil ve pil sağlığını aktif hale getir şarjı 85 e kadar doldurur ve 1 gün boyunca yeter
EmrahHuysal
Active Level 5
Galaxy A
Ben öyle yaparak düzelttim
EmrahHuysal
Active Level 5
Galaxy A
Böyle Screenshot_20221030-002033_Device care.jpg
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba cgnkzu,

Samsung Members uygulaması içerisinden "Destek > Tanılama > Pil Durumu" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes