cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Parmak izi sensörü yanıt vermiyor

(Topic created on: 03-31-2021 08:25 AM)
17992 Views
Esranurgokce
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Merhabalar, benim telefonun parmak izi sensörü yanıt vermiyor  yeniden başlatın diyor fakat yeniden başlatmama rağmen düzelmiyor lütfen yardımcı olur musunuz?

Screenshot_20210331-003026_Settings.jpg

4 Comments
furkan61trbzn
Active Level 5
Galaxy A
parmak izi verilerini kaldır
RecepF
Expert Level 5
Galaxy A
Telefonu kapatıp yeniden açın parmak izi sensörünüzü kuru bezle temizleyin interaktif kontrollerden parmak izi testi yapın sorun devam ederse hata raporu gönderin
mfurknka
Expert Level 1
Galaxy A
Bu sorunu ben yaşamıştım. Cebimde telefon terlediği için parmak izi kısmından ter sızdığı için kurutsamda çalışmadı. 2 ay kadar parmak izi kullanmadan devam ettiydim. Eğer ki su ile temas varsa kurutup ondan sonra denemeniz, ter ile temas var ise servise vermeniz en doğru olacaktır. Bir diğer ihtimal ise yazılımsal bir sorunda olabilir. Bunun için ise members ana sayfasından + ikonuna tıklayarak hata raporu gönderebilirsiniz.
Solution
User0000005
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Esranurgokce,

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members > Yardım alın > İnteraktif kontroller > Parmak izleri bölümünden test ederek, sonuçları kontrol etmenizi öneririz. ‘’ Parmak izi tarayıcısı normal olarak çalışıyor ‘’ sonucu çıkarsa sensörde bir sorun yoktur.

Sorun için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz;

• Cihazınızda yer alan Parmak izi sensörünün temiz olduğundan emin olun. ( Temiz ve yumuşak bir bez ile daire şeklinde parmak izi sensörünü temizleyebilirsiniz.)
• Cihazınızda herhangi bir aksesuarın parmak izin sensörünü engellemediğinden emin olun.
• Cihazınıza Parmak izinizi tanımlatırken bir hata oluşmuş olabilir veya tam olarak tanımlanmamış olabilir. Kayıtlı olan parmak izlerini kaldırarak, yeniden parmak izini tanımlatmanızı öneririz.

Yukarıdaki işlemleri denemenize rağmen aynı sorunlarınız devam ediyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD