cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Parmak İzi Sensörü

(Topic created on: 12-08-2021 04:28 PM)
568 Views
musti32ozturk
Active Level 1
Options
Galaxy A

Herkese selam. Arkadaşlar Samsung Galaxy A70 telefonumun parmak izi sensöründe sanırım sorun var fakat yazılımsal mı donanımsal mı bilmiyorum. Parmak izi tanımlamaya çalışıyorum, %12 seviyesine kadar kaydediyor, sonra hata veriyor. Donanım sensör testi de yaptım *#0*# koduyla, testteki ilk bölümde tüm değerler 0 gösteriyor karşılarında Pass yazıyor. İkinci bölümde ise üzeri kırmızımsı renk içerisinde sürüm numaralarını gösteren kutucuk var. Durumun ne olduğunu tam olarak anlayamadım. Hard reset atsam sorun çözülür mü bilemedim. Cihazın garantisi de halen devam ediyor.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy A
Samsung Members - Yardım al - Tanılama bölümünden parmak izini test ettiğinde 'işlem gerekli vs.' Hata verirse donanımsal bir sorun görünüyorsa, yetkili servise kontrol ettirmeniz gerek. Eğer donanımsal bir sorun yoksa durumla ilgili yine Yardım al - Hata raporları bölümünden rapor gönderebilirsin. İncelenmesi yapılıp uygulama üzerinden dönüş yaparlar.

Durumla ilgili yapacağın sıfırlama işlemini hard reset yerine ayarlardan menüsel sıfırlama işlemi ile yapmanızı öneririm. Daha sağlıklı bir işlem olacaktır.

View solution in context

12 Comments
S21feeAhmett
Active Level 7
Galaxy A
Hiç uğraşma servise gönder, yine düzelmezse değişim talep edin
0 Likes
musti32ozturk
Active Level 1
Galaxy A
Teşekkür ederim
0 Likes
aslanbey1
Active Level 4
Galaxy A
Servise gönderiniz. Sifirlama ile duzelmez
0 Likes
musti32ozturk
Active Level 1
Galaxy A
Teşekkür ederim öyle yapayım bari garantisi varken
0 Likes
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy A
Servise gönder bence bi yazılım atsınlar cihzzın yazılımk bozulmuş
musti32ozturk
Active Level 1
Galaxy A
Teşekkür ederim. Yazılımdansa eğer, hard reset sorunu çözer mi acaba?
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy A
Rica ederim, maalesef bu yazılımsal bir sorun olduğu için hard reset sorunu çözmez.
musti32ozturk
Active Level 1
Galaxy A
Teşekkür ederim sağolun
0 Likes
Cygnus-X1
Active Level 5
Galaxy A
Hard reset atın . Deneyin . Sorununuz Çözülmezse servise gönderirsiniz . Sıfırlayınca sorununuz düzelir bence .