cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

PLANLI ESKİTME

(Topic created on: 01-30-2023 08:35 PM)
76 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy A

Arkadaşlar bu kadarı da olmaz. Geçen gün telefonuma güncelleme yaptım ve keşke yapmasaydım. Antutu ve GeekBench skorları %100 düştü resmen bu kadarı da olmaz. Eğer bir yazılım yapacaksanız en iyi şekilde yapın bari. Ve ayrıca oyunlarda fps de aşırı düştü herhangi bir oyunda 60 fps alıyorsam 30'a veya daha düşük oldu. 

6 Comments
Galaxy A
Maalesef yeni sürüm alabilmek için yüklemek zorunda kalıyoruz.Sürekli bir güvenlik konusu oldugu için de güvenlik güncellemelerini de yapmaya zorlanıyoruz!
SNSNSNSNSSN
Active Level 8
Galaxy A
S serisi kullanmıyorsanız güncelleme yapmayın. Ben A serisinde güncelleme yapmıyorum. Zaten max kullanım sürem 1 sene .
ANDROID_13
Active Level 7
Galaxy A
Amaç yeni cihaz satmak s serisine de acımazlar
mstsvr_a32
Active Level 8
Galaxy A
Aynen. özellikle de popüler telefonlarda yaparlar bu işi mesela s20fe a32 a52 a51 a71 bunun gibi telefonlar çok kullanıldığı için son güncellemelerinde yavaşlatırlar diye düşünüyorum
0 Likes
SNSNSNSNSSN
Active Level 8
Galaxy A
S serisine de acımıyorlar da A serisi gibi de ilk aylardan sorun olmuyor. Android dünyası çok beklentim yok
0 Likes
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Plutonn,

Cihazınızda güncelleme öncesinde yüklü olan uygulamalar, bir önceki işletim sistemi ile optimize edildiğinden dolayı güncel olan işletim sisteminiz ile optimize edilmemiş olabilir. Yüklü olan uygulamalarınızın geliştiricileri de güncel olan işletim sistemine optimize edilmiş versiyonlar yayınladıklarında, eski performansınıza kavuşabilirsiniz. Telefonunuzu fabrika ayarlarına tekrar ayarlayıp kurmak çoğu kez çözüm sağlamaktadır.

Android İşletim Sistemi güncellemesi sonrasında, yüklü olan uygulamalarınız için de Google Play üzerinden güncellemelerini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Sıfırlamadan önce bilgileri yedekleme işlemi için, aşağıda yer alan programı bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes