cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

PİL SORUNU

(Topic created on: 03-18-2020 06:43 PM)
955 Views
Mwcoprice
Active Level 1
Options
Galaxy A

Merhaba arkadaşlar bundan yaklaşık 20 gün önce Trendyoldan Samsung galaxy A71 telefonu aldım ve telefonu aldığımdan bu yana bir pil konusunda şikayetçiyim sizdede aynı problem varsa lütfen belirtin kullanmadığım zamanlarda telefonun pili 1 seviye düşüyor hep hatta sabah kalktığımda telefonu %95 oluyor sizce bu normal mi şebeke yediği için mi yiyor yoksa pil ile ilgili problemimmi var

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
user000001111111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Mwcoprice,

Ben Pembe, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

İnceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

7 Comments
onuryılmaz
Active Level 6
Galaxy A
samsung'un sorunu diye düşünüyorum yazılımsal. bende Always On Display açıkken %10 gidiyor akşamdan sabaha, kapalıyken %3 ila %4 arasında
Mwcoprice
Active Level 1
Galaxy A
Bundan önceki telefonum iphone 7 plus dı ondan iyidir ama kat kat hızlı şarj olayı süper
flasget
Active Level 7
Galaxy A

onur gun içerisinde bende %10 kadar değilde 5 6 kadar azalma oluyo , zaten programlı olarak kullanıyorum alwaysi gece den sabah belirli saate kadar otomatik olarak kapattırıyorum, uyudugumda boşa çalışmamış oluyo

onuryılmaz
Active Level 6
Galaxy A
öyle gerçekten
0 Likes
flasget
Active Level 7
Galaxy A

kardeş ben de var a71 bu olay cok normal dert edilecek bir durum söz konusu değil. Arka plan da çalışan uygulamaların olayı bu.. Pil konusunda hiçbir problemim yok, sizin pilinizle alakası bir durum yok merak etmeyin

sayim
Active Level 3
Galaxy A
bu cihazlardan ne bekliyorsunuz bir türlü anlamıyorum. bazen sırf şikayetçi olmak için şikayet ediyorsunuz. sen sabah kalkınca aç kalkmıyormusun. yanı gece boyu uyurken bile enerji tüketiyorsun. eğer cihazınızın şarjı düşmesin istiyorsanız dünyayla bağını kesmeli kapatmalısınız. onun dışında oda hayatta kalmak için bir enerji tüketecektir mutlaka.
Solution
user000001111111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Mwcoprice,

Ben Pembe, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

İnceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD