cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Opengl es3 , Vulkan

(Topic created on: 12-02-2023 08:32 PM)
127 Views
yunussemre1
Active Level 7
Options
Galaxy A
 
image
 
 
image
 
 
image
 
DLS23 oyununda Opengl es 3 ve vulkan zorla seçenekleri var bunları zorlamak kaliteyi mi artirir performansı mi artırır? Yüksek fps için kapatmalimiyim?
6 Comments
x66
Active Level 5
Galaxy A
OpenGL ES 3 ve Vulkan, farklı grafik API'leri olduğu için performans ve kalite açısından farklı sonuçlar verebilir. Genelde Vulkan, daha düşük seviyeli bir API olduğu için performans açısından daha verimli olabilir, özellikle daha yeni cihazlarda. Ancak her oyun ve cihaz farklı olduğundan, bazen farklı API'lerin performansı oyunun optimize edilmiş olup olmadığına ve cihazın donanımına bağlı olabilir.

Eğer yüksek FPS elde etmek istiyorsanız, farklı API'leri deneyerek hangisinin size daha iyi performans sağladığını gözlemleyebilirsiniz. Genellikle Vulkan, daha yeni ve gelişmiş cihazlarda daha iyi performans sunabilir, ancak OpenGL ES 3 de iyi bir seçenek olabilir.

Kalite ve performans dengelemesi, her iki API'nin de farklı özellikleri ve performans profilleri olduğundan oyununuzu test ederek hangisinin size daha iyi sonuç vereceğini gözlemlemeniz en iyisi olabilir. Yüksek FPS için farklı API'leri deneyerek hangisinin size daha iyi performans sunduğünü bulabilirsiniz.
yunussemre1
Active Level 7
Galaxy A
Chat gpt ye de yazdırmazsın aga
x66
Active Level 5
Galaxy A
😄
Galaxy A
Zorla dersen stabilliği korur ve hataları görmezden gelerek fps düşmesini minimum seviyede tutara ama cihazı zorlar ve süreklilik durumlarında sorun oluşturabilir.
yunussemre1
Active Level 7
Galaxy A
3 durumda da fps testi yaptım:

Opengl es3 = 60~54 fps
Vulkan = 30fps
Kapalı = 50~45 fps
0 Likes
Galaxy A
Kapalı olan en mantıklısı