cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

One ui 5 swipe glitch

(Topic created on: 01-04-2023 11:45 AM)
259 Views
bugfinder
Active Level 4
Options
Galaxy A

Android 13 ile birlikte swipe animasyonu bildiğiniz üzere değişti. Artık ana ekrana dönerken uygulamayı fırlatamıyoruz. Sanki ana ekran düğmesine basıyormuşcasına uygulama ikonuna düz bir şekilde küçülüyor. Bu zaten yeteri kadar göz alışkanlığı değiştiren bir durumken artık uygulama ikonuna küçüldüğünde ise önce küçülüyor sonrasında ise normal ikon boyutuna geçiyor. Bunu yaparken smooth bir şekilde doğal olması gerektiği gibi yapmıyor. Bu da kullanıcı deneyimi açısından takılıyor gibi hissettiriyor. Tat kaçıran bir durum 😕 Ekteki videoda zoom çekerek durumu tekrar ve tekrar gösterdim. Her galaxy cihazlarında durum aynı mı bilmiyorum. 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba bugfinder,

Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkürler. Sizlerden gelen talepleri, her zaman değerlendirmekte ve ilgili birimlere iletmekteyiz.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
10 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Umarım düzelir bu hatayı bildirdiğiniz için teşekkürler😊
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Swipe ve smooth ne hocam Türkçeye denk gelen kelime yok mu 😕
0 Likes
Galaxy A
Kaydırmak ve pürüssüz bir yumuşaklık.
0 Likes
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Ben animasyonları 0.5x e aldım daha güzel oluyor. Animasyon uygulaması eklenecekti sanırım 5.1 ile.
bugfinder
Active Level 4
Galaxy A
120hzde animasyonlar çok güzel hissettiriyor ama one ui 4de daha güzel kapanma animasyonları vardı 0.5x yapmak güzel fikir deneyeceğim 🤗
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
AnimationStar diye bi uygulama gelecekti sanırım 5.1 ile şubatta :)
0 Likes
bugfinder
Active Level 4
Galaxy A
Good lock uygulamaları stok animasyon ve uygulamalarla çakışıp sorun çıkarabiliyor ama onu da denemeyi es geçmeyeceğim 👍
0 Likes
Galaxy A
Bende böyle bir sorun yok bir çok kez denedim ama gayet sorunsuz çalışıyor takılma donma hissiyatı yok
0 Likes
bugfinder
Active Level 4
Galaxy A
Donma hissiyatı değil zaten dikkatlice iiona bakarsanız önce küçülüyor normal bir şekilde ardından animasyonsuz bir şekilde bi daha küçülüp diğer ikonlarla aynı boya geliyor. Bunun cihaza özel olduğunu sanmıyorum biraz saçma olurdu o şekilde. Öyleysede samsung böyle bir şeyi nasıl gözden kaçırdı dimi 🤷‍♂️