cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

One Ui 3.1

(Topic created on: 06-01-2021 07:42 PM)
162 Views
Samsungtoker
Active Level 4
Options
Galaxy A

Arkadaşlar benim cihazım  2.5 den direk 3.1 e geçecekmiş direk güncelleyimmi? Yoksa güncelledikten sonra sıfırlamama gerek varmı

4 Comments
Galaxy A
Stabil değilse sıfırla ama stabil sorunsuz çalışıyorsa sorun yok sıfırlama
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
Aynen 👍
Themiskira
Active Level 4
Galaxy A
Merhaba CWindowsSystem32,

Yazılım güncellemeleri, cihazınızın daha güncel ve güvenilir çalışmasını olanak sağlar. Yapılan güncellemeler cihaza herhangi olumsuz yönde etki etmez. Sıfırlama ihtiyacını örneğin Depolama Alanı vs nedeniyle sıfırlayabilirsiniz.

Saygılarımla
0 Likes
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba CWindowsSystem32,

 


Cihazınızda, güncelleme öncesinde yüklü olan uygulamalar bir önceki işletim sistemi ile optimize edildiğinden dolayı, güncel olan işletim sisteminiz ile optimize edilmemiş olabilir. Telefonunuzu fabrika ayarlarına tekrar ayarlayıp kurmak önerdiğimiz bir işlemdir.

 

Android İşletim Sistemi güncellemesi sonrasında, yüklü olan uygulamalarınız için de Google Play üzerinden güncellemelerini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Sıfırlamadan önce bilgileri yedekleme işlemi için, aşağıda yer alan programı bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

 

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD

0 Likes