cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

One UI 5.1 S ve A Serileri Galeri ve Samsung Notes özellikleri farkları

(Topic created on: 03-17-2023 12:35 AM)
68 Views
Berattheuser
Active Level 2
Options
Galaxy A

Merhablar Samsung Members kullanıcıları. Geçen aylarda aldığım Tab S7 FE tableti gerek okul için gerekse ufak edit işleri için severek kullanıyorum. Fakat telefonum A serisi ve tabletim S serisi olduğu için gözüme batan bir iki sorun var. Öncelikle Galeri'de S23 serisinde bulunan arkaplan kaldırma gibi bir çok faydalı bulduğum özellik telefonumda bulunmaması biraz sinir bozucu. Bir başka konu da Samsung'un kendi YouTube kanallarındaki bir Samsung Notes videosunda telefonu renk paleti gibi kullanmak için "Telefonu araç çubuğu gibi kullan" özelliğinden söz etmişler. Not tutarken veya çizim yaparken zaman kazanmak için güzel bir özellik olsa da yine bir "S serisinde mevcuttur" kısıtlamasıyla karşılaşıyorum. Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce Samsung, (donanım farkları haricinde) A serilerine de bu özellikleri sağlar mı?

3 Comments
Emir-S22
Expert Level 4
Galaxy A
obje kesme daha s22 de bile yok
Berattheuser
Active Level 2
Galaxy A
Doğru fakat buradaki bahsetmek istediğim sınıf farkının bu kadar komik olması. Yani bahsettiğim özelliklerin gereksinimi neden A serisinde karşılanmıyor onu bahsetmek istemiştim sadece 🙂
0 Likes
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim,

Cihazlar arasında yazılımsal ve donanımsal farklılıklar olduğu için bu durum oluşmakta

Maalesef yazılım konsept gereği bazı özellikler verilmiyor özellikle A serisi ve M serisine verilmiyor

Bu konseptinde oluşması gerekiyor eğer olmaz ise üst model almanın anlamı kalmıyor ancak iphone gibi üst seviye cihaz üretirse bu fârk azalır ama Samsung konsepti herkese göre en uygun cihazları üretiyor

A Serisinde özellik ekleme genellikle A5x ve A7x alma şansı olabiliyor ama her özelliği maalesef onlarda alamıyor