cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

OIS SORUNU

(Topic created on: 01-22-2022 11:47 PM)
313 Views
kırk5
Beginner Level 4
Options
Galaxy A

Yaklaşık olarak üç aydır A52 kullanıyorum. Ois var diye aldığım bu cihaz beklentilerimi karşılamadı. Kağıt üstünde Ois var ama iş icraate gelince pek de bir şey görünmüyor. Çekim yaparken mm olarak titrese bile hissediliyor. Üstelik aynı modeli kullanan birçok kişiden bu şikayeti aldım. Samsung resmen kandırmış. Memnun olan varsa saygı duyarım ama video kaydı için gimbal tek seçenek gibi duruyor. Poco X3 Pro ile bu cihaz arasında kalmıştım, Ois için A52'yi seçtim. Neyse son pişmanlık neye yarar.

9 Comments
Galaxy A
Bende a52 kullanıyorum fotograf çekerken işe yarıyor mm lik oynamalarda sabitliyor fakat iş video çekmeye gelince sanki hiç ois yokmuş gibi titriyor süper dengeli modu açtığım zamanda görüntü çamurlaşıyor sayın samsung yetkilileri bu konuya bir el atın
19alieren03
Beginner Level 2
Galaxy A
Burda gelip telefonu kötülemeyin kullanmayin o zaman bendede a52 var mis gibi video fotoğraf çekiyo
Galaxy A
Dostum telefonu kötülemedim sadece böyle bir sorun var dedim samsung markasını seviyorum samsungu kötülemem söz konusu bile değil ama genel olarak memnunum telefonumdan
kırk5
Beginner Level 4
Galaxy A
Sizin gibiler yüzünden eleştiri yapmayacak değiliz. Babanın fabrikası gibi savunma! Video ve fotoğraf çekmesine laf söylemedik. Var olan ve çoğunluğun da şikayetçi olduğu bir sorundan bahsettim. Biz bu eleştirileri yapmalıyız ki markalar kendini geliştirsin. Benim amacım Ois var diye alacak olanlara yardım etmekti. Bu kadar fanboy olmayın. Doğruya doğru, eğriye eğri derim her zaman. Hadi eyvallah!
Galaxy A
A52 pişmanlıkdır
MertLyns
Active Level 6
Galaxy A
Kardeşim oıs in amacı titremeyi önlemek , burada kimse fanboyluk yapmasın, bende A50 kullanıyorum ve dediği sorunu yaşıyorum. Samsung kamera yazılımı olarak bir Çöp bunu herkes kabul etsin önce iş 50-100-9900000X zoom olunca kamera süper iyi olmuyor maalesef git teleskop al ve ona bakıp süper de aynı şey önemli olan kameranın stabilzasyonu ve titremesiz bir görüntü zaten netlik ardından gelir bilmem anlatabildim mi
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
A serisinde ois kötü aslında hıc olmasa daha ii
kAkın
Active Level 5
Galaxy A
30fps de denediniz mi, yine aynı sorun devam ediyor mu. Birde Samsung'un orta segment veya alt segment hiçbir telefonu alınmaması gerekiyor. Apple da bu yüzden orta seviye telefon çıkarmıyor çünkü bir yerden kismasi gerekiyor. S20 kullanıyorum ve inanılmaz bir kamera yazılımı var ve inanın s20 alacak param olmasa 2. El iphone alırdım.
0 Likes
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A
Merhaba kırk5,

Ağır(yavaş) Çekim modunda ışık kaynağına göre titreme olarak görülmesi normal bir durumdur. Ağır(yavaş) Çekim modunda yakalama hızının yüksek olmasından dolayı bu durum oluşabilmektedir. Bu durum bir arıza değildir. 

Bahsettiğiniz titreme durumu ağır çekim modunda değilse, Samsung Members uygulaması içerisinden " Yardım alın >Tanılama > Testleri görüntüle > Kamera " bölümünden kontrol ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa "Ayarlar > Uygulamalar > Kamera > Depolama > Veriyi Sil" menüsel işlemlerini yaptıktan sonra, cihaz kamerasını tekrar test ediniz.

Cihaz kamera durumunun incelememiz için ayrıca sorunun videosuyla birlikte, Samsung Members uygulaması içerisinden " Yardım alın > Geri bildirim gönder > Hata Raporları bölümünden sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD​

0 Likes