cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Neden Samsung Alınmaz (konuyla ilgili görüşlerinizi yorum atarsanız tartışırız)

(Topic created on: 10-07-2020 10:04 PM)
1671 Views
Jojomojo
Active Level 2
Options
Galaxy A

Telefon dünyasındaki sayılı isimlerden olan samsung markası yönetim ve sağlam bir ekibiyle göz kamaştırıyordu. Yılların birikimine ve tecrübesi sabit kalmaya başladı. Yazılım ve teknik servisinin işlerinin yoğunluğunu bilemem ama gün geçtikçe tek tek patlaklar vermeye başladı. Bunu nerden çıkardın derseniz deneyimlerimle söylüyorum bunları. Samsung firması daha önceleri yetkili servislerinin ve yazılım ekiplerinin çok iyi işler çıkarttıklarını biliyordum. Ama gün geçtikçe ekiplerinin performansımı yada ekip değişikliğinden mi bilmem samsung kullanıcılarının aşırı bir şikayetini görmekteyim ve kendim de bizzat yaşamaktayım. Samsung şirketinin piyasadaki satış stratejisini şöylede açıklayabirim; Samsung firması sürekli yeni model telefon sürüyor piyasaya böylece her kesime hitap ediyor, ayrıca teknik servis tam bir modeli sorunlarını çözdüm derken yeni model çıkıyor böylece teknik servislerde işler birikmeye başlıyor ve artık belli bir süreden sonra bakmadan telefonları geri yollamaya başlıyorlar. 2. Önemli nokta bu kadar çok model üretiyor bunları nasıl satıcak burda da devreye yazılım güncellemeleri geliyor. Güncellemeyi çakıyorlar ve ne mi oluyor performansınız artıyor şaka şaka telefonunuzun şarjı dokunmatik hassasiyeti kısacası tüm performansını düşürüyorlar. Sonrasında ne mi oluyor biz kullanıcılar heryerden iletişime geçmeye çalışıyoruz firmayla onlar da sıkıntı yok vs yada kalıplaşmış mesajlarla sizi bezdiriyorlar sonunda sizin elinizde çöp bir telefon kalıyor sonrasında yeni telefon alıyorsunuz ve samsung firması ayakta kalıyor çok güzel bir kurgu kurmuşlar plan sağlam ve iş yapıyor. Son olarak bir güncellemeyi hatalı yapan yazılım ekibi olmaz sonuçta koskoca samsung . Yani alacağınız planlı bir işin içinde biz kullanıcıları sömüren bir düzen var. Buna da ticaret diyorlar. Saygılar...

13 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Ben de aslında pek memnun değilim. Sebebi Türkiye'ye yapılan ayrımcılık. Note 20'deki işlemci ayrımcılığı, diğer ülkelerdeki telefonlarda bulunan daha çok özellik, güncellemelerin geç verilmesi, hâlâ Türkçe dil desteği gelmeyen Bixby. Sanki biz neden Türkçe dil desteğinin gelmediğini bilmiyoruz. Bariz bir şekilde Türkiye dışlanıyor. Daha çok param olsa ya da Apple biraz daha ucuz olsa iPhone kullanırdım ama başka marka seçeneği de yok gibi. Huawei sallantıda, Xiaomi de pek güven vermiyor-ki zaten Çinli markalara yönelmek istemiyorum- Apple pahalı. Bir tek Samsung kalıyor, o da ayrımcılık yapıyor. Türk halkı olarak adam gibi telefon bile kullanamıyoruz, coğrafya kader işte. Ayrıca sesimizi de duyan yok, robotik cevaplarla adamı geçiştiriyorlar. Bu platforma gelecek olursak önüne gelen burayı Instagram gibi kullanıyor ama herhangi bir denetim yok, lanet olsun ki. Yine telefonlarımız demo sürümü gibi, yurtdışındaki adam NFC kullanabiliyor ama ben kullanamıyorum. Telefonlardaki sorunlar bitmiyor, A70'de kaç aydır sorun var. İnsanlar da bıktı ama gidecekleri başka marka yok. Fiyatlar da ise salgın ile fiyatlar da yükseldi, zaten bizimkiler yüksek vergi alıyor, bir de yılbaşından itibaren ek gümrük vergisi gelecek. Kısaca kardeşim yapacak bir şey de yok ki. Bekliyoruz ama umutsuz bir biçimde
FerhatakcA9
Expert Level 4
Galaxy A

samsung bence şuan çok iyi ilerletiyor pandemi sürecinde bile guncellemeleri yayinliyorlar kullanicilar gelmis burda artislik tasliyor senin keyfine göre mi vercek guncellemeyi hem sabırsız oluyolar hemde en küçük hatada kıyameti kopariyolar bu kadar da celişmez bi insan ayriyeten şu var başlangıç seviye cihazlari alıp amiral gemisi ozellikler beklemek siz şaka misiniz cidden soruyorum bunu şaka mısınız eger a10 a20 gibi cihazlwr bu özelliklere sahip olacaksa amiral gemisi alanlar bosuna mi veriyor o parayı ne kadar para o kadar ozellik bunu anlayın piyasada pazar hilesi yapmayan yok cihaz alirken bunun farkına vararak alin sonra gelip orda burda markaya sallamayin herkesten mukemmel olmasını bekliyorsunuz ve başlangıç seviye telefonları olanla note 20 s20 ye salliyolar sonra samsung alinmaz diolar acaba sen daha elini surebildinmi o telefona gidip video izliyolar gelip burda webtekno bilmisligi yapiolar benden bu kadar yeter yargi dağıttım

Jojomojo
Active Level 2
Galaxy A
öncelikle yorumunuzdan dolayı teşekkür ederim. Ama A10 a20 a30 a40 a50 a70 yani a serisini ele alırsak aldığımdaki performansı düşürmicek abi güncelleme . güncelleme performans odaklıdır benim gözümde performasını düşürcek güncelleme getirme abi o zaman bu tarz güncelleme geldiğinde bizim burdaki yakarışlarımıza bu tarz saçma sapan kulaktan dolma bilgilerle gelme dostum.
Jojomojo
Active Level 2
Galaxy A
Ayrıca şunu da belirteyim kardeşim uzun zamandır telefon al sat yapıyoruz ve müşterilerimden de bu sıkıntıları duyduğumdan buraya yazma gereği duydum
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Kardeşim, biz zaten aldığımız cihazdan amiral gemisi özellik beklemiyoruz. Benim NFC ile de işim yok. Benim eleştirdiğim konu şu: Neden diğer insanlar daha çok özelliğe sahipken biz Türk insanı olarak daha az özelliğe sahibiz? Biz ne yaptık da bize ayrımcılık yapılıyor? Ben cihazımdaki birçok özelliğe ihtiyaç duymuyorum zaten. Mesele dediğim gibi burada bir ayrımcılık var
FerhatakcA9
Expert Level 4
Galaxy A
walla ben butun konusmayi yaptim lafı ortaya attim gerisi beni bağlamıyor herkesin görüşü farklıdır...
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Vallahi kardeşim, ben de sadece ayrımcılığı vurguluyorum burada. Yoksa ben Samsung kötü bir marka demiyorum, ayrımcılık yapmasın hiçbir sıkıntı yok.
0 Likes
Jojomojo
Active Level 2
Galaxy A
Dostum kıyasladığın telefonlara bakarsak sen dediklerim bi halt anlamamışsın demektir. Bırakta note 20 de sıkıntı olmasın ama çok değil note serisinin devamı geldiğinde onuda çöp yaparlar daha önce benim kullanmış olduğum note 5 e yaptıkları gibi batarya sorunu yada kasma sorunları gelir onada bundan 1 sene sonra görüşelim tekrar
FerhatakcA9
Expert Level 4
Galaxy A
ben telefonları kiyaslamadim başklarinin yaptığını anlattim inş ironidir