cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

NFC çalışmıyor

(Topic created on: 05-14-2022 10:27 PM)
2368 Views
musabT
Active Level 2
Options
Galaxy A

Samsung galaxy A52 kullanıcısıyım. Ne ziraat bankası ne de akbank üzerinden nfc yi kullanamıyorum.  Ödeme yapacağım zaman nfc üzerinden ödeme yapamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba musabT,

Bu durum için aşağıda yer alan adımları kontrol edebilirsiniz:

• Ayarlar > Uygulamalar > Sağ üst bölümdeki üç nokta > Sistem Uygulamalarını Göster > NFC > Depolama > Veriyi Sil adımlarını uygulayabilirsiniz.

• NFC düzgün bir şekilde çalışıyorsa sorun banka kaynaklı olabileceği için farklı bir banka ve post cihazıyla kontrol etmenizi öneririz.

• Uygulamalar > Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.

Sorunun devam etmesi halinde, cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

9 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Kredi kartı ile ödeme oluyor. Pos cihazlarının çoğunda desteklemiyor maalesef. Ziraat bankası destekleyen pos cihazından denerseniz daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz
musabT
Active Level 2
Galaxy A
Alışveriş yaparken denedim maalesef sonuç yok
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Teknik servise verin incelesinler ya da hata raporu gönderin çözüme kavuşur inşallah 🤲🤲🤲
0 Likes
aaâaaaa
Active Level 1
Galaxy A
Samsung pişmanlıktır
musabT
Active Level 2
Galaxy A
Katılıyorum
SmllFth
Active Level 3
Galaxy A
Bende m31 var. Sorunsuz kullanıyorum. Akbank için jüzdanı indirmelisiniz. Ziraat bilmiyorum. Varsayımlar nfc ödeme yöntemi olarak da jüsdanı seçerseniz tamamdır. Yalnız jüzdan içinden de mobil ödemede kullanılacak kartı seçmelisiniz. Kredi kartına falan gerek yok. Ben garantinin bonus kredi kartını akbankın da bankamatik kartını kulldm.
musabT
Active Level 2
Galaxy A
Akbank üye ol kısmında kimlik kartını okumuyor
GAŞLI
Active Level 3
Galaxy A
Bende A52S var,gayet sorunsuz kullanıyorum.
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba musabT,

Bu durum için aşağıda yer alan adımları kontrol edebilirsiniz:

• Ayarlar > Uygulamalar > Sağ üst bölümdeki üç nokta > Sistem Uygulamalarını Göster > NFC > Depolama > Veriyi Sil adımlarını uygulayabilirsiniz.

• NFC düzgün bir şekilde çalışıyorsa sorun banka kaynaklı olabileceği için farklı bir banka ve post cihazıyla kontrol etmenizi öneririz.

• Uygulamalar > Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.

Sorunun devam etmesi halinde, cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Teşekkürler.
MOD