cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

M51'den A54'e

(Topic created on: 04-04-2023 05:03 AM)
301 Views
sivhaba
Active Level 7
Options
Galaxy A

Öncelikle Merhabalar ; Samsung Members'e 2020Ekiminde aldığım Galaxy M51 vesilesiyle girmeye başlamıştım. Şuan ki konu ise M51 i değiştirme kararım sonrası yeni bir cihaz alırken de Samsung u tercih ettiğimi anlatmak için aslında . Samsung shoptan 128/8 gblik Siyah renk(Samsung shopta grafit diye anılıyor) A54 aldım ve kargo 27Mart pazartesi günü elime ulaştı. Aynı anda Hepsiburada'dan da ekran koruyucu&kılıfı 129₺ ye sipariş etmiştim ve telefonla aynı gün elime ulaştı ve her ikisini de anında taktım . Kullanımından memnun olduğum M51 den sırf güncel android sistemi kullanma isteğimden geçiş yaptım ki Allah ömür verirse Android 17yi güncelledikten sonra o günkü bütçeye göre yeni telefon arayışına ancak girerim artık. Öncelikle kılıflı kullanmama rağmen arka kapağı çizilebilen M51den sonra müthiş bir lüks geldi arka kapağın cam olması :)) . Ele tam oturuyor A54 , ekranı daha canlı geldi bana , 7000ma dan 5000ma ya geçerken korkmuştum açıkçası ama ilk kullanıma bağlı elimden düşmemesine karşın 1günü rahat çıkartıyor telefon .Oyun oynamam ben ancak deneyimleme adına telefona indirmeden Galaxy Store'dan bulduğum oyunları oynadım ve "krunker frvr" isimli bir online oyunda 5dakikada telefon ısındı , aynı oyunu m51 ile denedim hemen , yarım saatte ancak aynı ısıya ulaştı yani oyun amaçlı alacaklar araştırsınlar bence, ben anlamam sistemini çekirdeğini açıkçası... Parasına gelince 12499₺ ye aldım , kulaklık hediyesi ni düşünce11500₺ ye geldi sayıyorum , ilk 450kişiye 500₺ indirim var yazıyordu ama benim aldığımda kampanya sona ermiş (müşteri hizmetlerini aradım , öyle öğrendim). Herkese iyi forumlar ....

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
ygtknca
Active Level 8
Galaxy A
Tamam dostum 1-2 haftaya bataryan oturacaktır hayırlı olsun umarım uzun yıllarca kullanırsın.

View solution in context

13 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
A54 de ne **bleep** var mesela ben a53 cihazımla oyunlarda bilgisayar grafiğinde oyun oynayabiliyorum peki a54 ü yükselticek ne **bleep** vardır acaba oyun kısmında özellikle
sivhaba
Active Level 7
Galaxy A
Oyun konusunda zır cahilim açıkçası 🤗
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Peki pili nasıl ve ufs 3.1 nasıl çalışıyor ufs ön yükleme hızıdır
ygtknca
Active Level 8
Galaxy A
İlerleyen günlerde batarya performansı için ekran görüntüleri atabilirsen çok iyi olur dostum bendede a53 var aradaki performans ne kadar çok merak ediyorum
sivhaba
Active Level 7
Galaxy A
Aklımda olsun , senin aktif olduğun bir konunun altına eklerim
ygtknca
Active Level 8
Galaxy A
Yeni konu aç bence dostum bunu çok merak eden olur şu an mesela a53 en fazla 7 saat ekran süresi veriyor 120hz açık, wifi, bluetooth, konum, senkr açık şekilde bir çok kişi zaten bu şekilde kullanır halde geldi
sivhaba
Active Level 7
Galaxy A
Tamam , biraz vakit geçsin , telefon kendini bulsun , yeni bir konu açarım .
Solution
ygtknca
Active Level 8
Galaxy A
Tamam dostum 1-2 haftaya bataryan oturacaktır hayırlı olsun umarım uzun yıllarca kullanırsın.
sivhaba
Active Level 7
Galaxy A
İnşallah, hedefim t 1$ = 150₺ iken o günün ekonomisiyle telefonumu artık A18mi olur , M18 mi olur bi şekilde yenilemek . Allah kaza bela vermezse , 2027 sonuna kadar tel için bütçem yok 🤭