cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Kamera Problemi

(Topic created on: 11-23-2020 03:20 PM)
988 Views
hilalll
Active Level 2
Options
Galaxy A

Samsung Galaxy A30 marka cep telefonumun 21.11.2020 tarihinden beridir arka kamerasında yakındaki nesneleri odaklamama sorunu var. Uzaktaki nesnelerin fotoğrafını çekmede herhangi bir sorun olmadığı gibi ön kamerasında da herhangi bir problem yok. Ancak arka kameranın yakındaki nesneleri çekmesi durumunda odaklama sorunu dolayısıyla görüntünün bulanık olması baş gösteriyor. Başka böyle bir problem yaşayan var mı, varsa nasıl çözdüğünü söyleyebilir mi?

1 Solution


Accepted Solutions
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba hilalll,

 

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

 

Konu ile ilgili olarak, Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Kamera" bölümünden kontrol ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa "Ayarlar > Uygulamalar > Kamera > Depolama > Veriyi Sil" menüsel işlemlerini yaptıktan sonra, cihaz kamerasını tekrar test ediniz.

 

İşlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa, cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

 

Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;


1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

ht target=_blank target=_blanktps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not: Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

ht target=_blank target=_blanktps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-m...

 

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

14 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
merhaba görüntü yaklaştırdıkca bulanır a30 telefonunda makro lens olmadığı için fazla yakınlaştırmada bulanık olur
hilalll
Active Level 2
Galaxy A
Merhaba, evet bu problemi yaşamadan önce nesnelere yakınlaştırma durumunda söylediğiniz gibi bulanıklık oluşuyordu ancak sonrasında görüntü netlik kazanıyordu. Şimdi ise asla netlik kazanmıyor ve arka kamera sürekli kendini netlemeye çalışıyor.
Arda9990
Active Level 8
Galaxy A
Samsung memberstan hata raporu gönderin ve sonrasında eger mümkünse samsung servisine gidin garantiniz varsa sorunu tespit edip ücretsiz yapabilirler
hilalll
Active Level 2
Galaxy A
Hata raporu gönderdim ancak hala dönüt alamadım. Benimle aynı problemi yaşayan varsa nasıl bir yol izlemişler öğrenmek istedim. İlgilendiğiniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
0 Likes
Arda9990
Active Level 8
Galaxy A
Eğer telefonun lensi çok yakına girerseniz odaklamaz çünkü telefonda makro kamera yok kameradan en iyi sonucu almak için kamera lensini silin sorun devam ederse kamera ayarları kismindan kamera verilerini silin
hilalll
Active Level 2
Galaxy A
Merhaba, söylediğiniz gibi kamera lensini sildim sonrasında uygulamanın verilerini de sildim. Hatta kamerayı fabrika ayarlarına da döndürdüm. Ancak sorun devam ediyor.
0 Likes
XxDarkninjaxX
Expert Level 2
Galaxy A
Merhaba Arkadasım👋

Kamerayı fazla yaklaştırmayıniz...Ve lensi temizleyiniz...

Samsung Members uygulamasından yardım alın>Interaktif Kontrollerden Kamerayı kontrol ediniz...

Aynı zamanda Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilirsiniz.
hilalll
Active Level 2
Galaxy A
Merhaba, söylediklerinizin hepsini yaptım. Teşekkür ederim ilginiz ve tavsiyeleriniz için.
XxDarkninjaxX
Expert Level 2
Galaxy A
Rica ederim. Eğer İŞE yaradıysa Çözüm kabul ederseniz aynı durumu yaşayan arkadaşlar da yanıt bulabilir.