cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Isınıp takılma sorunu

(Topic created on: 05-28-2022 06:43 PM)
yiğitt
Active Level 1
Options
Galaxy A

Samsung galaxy a70 cihaz ısınıp donma sorunu yaşıyorum oyunlardada çok kasıyor bunun bi çözümü veya öneriniz varmı yoksa telefon degistiricem 2020 de aldım

5 Comments
EEneeSs
Active Level 2
Galaxy A
A70 kullanıyorum aynı sorun bendede var 😕
yiğitt
Active Level 1
Galaxy A
Ya onun dışında bisey yok aslinda pil kamera falan herseyi iyi ısınma ve donma cok yasiyorum en çokta ısınma
EEneeSs
Active Level 2
Galaxy A
Evet bendede durum aynı testleri yaptım bir sorun gözükmüyor. Eskiye göre çok ısınıyor telefon
EEneeSs
Active Level 2
Galaxy A
Sizin telefon kaç derece oluyor? Kontrol ettiniz mi
Gediz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba yiğitt,

 

Konu ile ilgili, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

 

• Cihazınızı, güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, güç tasarrufu modunu pasif hale getirerek kontrol ediniz. Cihaz güç tasarrufu modundayken, daha az pil tüketmek adına, tam performans sağlamayabilir. Bu durum, cihazda donmaya/kasmaya neden olabilir. Bildirim panelinden "Güç Tasarrufu" modunu pasif hale getirebilir ya da "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Güç Tasarrufu" seçeneğini kapalı konuma getirebilirsiniz.

 

• Ayarlar > Cihaz Bakımı bölümünden, belirli aralıklarla sistem optimizasyonlarını yapınız.

 

• Cihazınızı günde bir defa yeniden başlatarak kontrol etmenizi rica ederiz.

 

• Herhangi bir uygulama yükledikten sonra, cihazınızda donmalar başladı ise son yüklediğiniz uygulamaları kaldırarak kontrol etmenizi rica ederiz. İndirilen bazı 3. parti uygulamalar, cihazınızda donmalara neden olabilir. İşlem için "Ayarlar > Uygulamalar" bölümünden, silmek istediğiniz uygulama içerisine giriş sağlayarak "Kaldır" bölümüne dokunduğunuzda, uygulama cihazdan kaldırılacaktır.

 

• Cihazda, SD kart kullanıyorsanız, SD kart kaynaklı bir durum da meydana gelmiş olabilir. SD kartınızın okuma ve yazma hızı, cihaz ile uyum sağlamadığında, cihazda donmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, cihazınızdan SD kartınızı çıkartarak kontrol etmenizi rica ederiz.

 

Yukarıda paylaşmış olduğum adımları uygulamanıza rağmen, uygulamalarda ya da menü geçişlerinde donmalar devam ederse, Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Destek > Hata raporları > Yavaş Cihaz" bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak "Gönder" butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

 

Teşekkürler.
MOD