cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

IADE YA DA DEGISIM MUMKUN MU

(Topic created on: 12-19-2021 02:03 AM)
381 Views
a50telefonum
Active Level 4
Options
Galaxy A

Samsung a50 telefonumu ocak 2020 de aldım ve aldığım günden beri ön kamerada dikey renkli çizgi sorunu vardı, nasıl olsa garantisi bitmeden gönderirim dedim ve geçen hafta garantiye gönderdim garantiden bugün geldi ve sorun giderilmemiş hala ön kamerada çizgiler var ,23 ocak 2022 de garantisi dolacak ben bu telefonu iade edebilir miyim ya da değişim yapabilir miyim lütfen acilen beni bilgilendirir misiniz?

15 Comments
TechnoBit
Active Level 8
Galaxy A
Telefpnu tekrar servise veriniz eğer tekrar onarım yapmaz ve size iade eder ise cihaz ve elinizde ki faturalar servis fişleri ile birlikte tüketici hakem heyetine başvurarak hakkınızı arayabilirsiniz haklı iseniz hakem heyeti ücret iadesi yada muadili ile değişim karari verir
TechnoBit
Active Level 8
Galaxy A
Harici olarak şu bilgiyide paylaşayım sim kart takılmış cihazların 14 gün süre dolmasa dahi yeniden satilamayacaği için iadesi kabul edilmemektedir
a50telefonum
Active Level 4
Galaxy A
AA ben onu bilmiyordum keske en başta onemseseymisim iade etseymisim peki değişim?
TechnoBit
Active Level 8
Galaxy A
Şimdi şöyle bir durum var siz cihazı tekrar servise ilettiğinizde ve ilgili firmadan destek görmediğinizde sizin hakkınızı arayabileceginiz yer tüketici hakem heyetidir sizin herhangi bir kusurunuz bulunmadığı halde cihazda kendiliğinden yada üretim hatasından dolayı arizalanan parçalar ve donanımlar garanti kapsamında olduğu için onarım yapılmadığında hak mahrumiyeti oluşur bu hak mahremiyetini engellemek adına tüketici hakem heyeti kararları esas alınır cihazınızın tamiri yapılamayacak düzeyde bir sorun ise cihazınızda değişim yapılabilir siz iade talebinde bulunmak ister iseniz tüketici hakem heyetine dilekçe yazar iken oraya değişim yada iade talep ettiginizi belirtiniz haklarınızı aramanız en doğru karar olacaktır (AYRICA 444 77 11 NUMARALI SAMSUNG GENEL MERKEZI ILETISIM NUMARASI ILE IRTIBATA GEÇEREK YAŞADIĞINIZ SORUNU DILE GETIRMENIZ SIZI EN HIZLI COZUME ULASTIRACAK YOLLARDAN BIRIDIR)
a50telefonum
Active Level 4
Galaxy A
Tamam teşekkür ederim yarın ilk işim 444 77 11 i aramak olacak
a50telefonum
Active Level 4
Galaxy A
Hakem heyeti ne kadar sürede sonuçlanır acaba daha önce hiç başvurunuz mu herhangi bir konuda?
TechnoBit
Active Level 8
Galaxy A
Yaklaşık 5 ayda sonuca varıldı heyetin karar kılması için 6 aylık azami süresi vardır 6 ay içinde bir karar vermek zorundalar yasalara göre
a50telefonum
Active Level 4
Galaxy A
Anladım uzunmus, ben yarın tekrar götüreyim telefonu aldığım yere, tekrar aldığımda sorunlu olursa 23 ocaktan önce yani garanti bitmeden heyete başvurursam sıkıntı olmaz herhalde
TechnoBit
Active Level 8
Galaxy A
Telefonu aldığınız yere götürmeyin telefonu direk servis noktasına götürün ki sorununuz daha hızlı çözülsün bulunduğun il ilçede servis noktasına buradan bulabilirsiniz
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/